• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Oğlu Rixos Otel'de öldü, davanın kapanması için para teklif eden Fettah Tamince'ye hakaretten hakim karşısına çıktı!

Skandalları bitmek bilmeyen Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Otel'de 2011 yılında havuzda ölü bulunan Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş’ın adalet arayışı sürüyor.

  • Reklam
Oğlu Rixos Otel'de öldü, davanın kapanması için para teklif eden Fettah Tamince'ye hakaretten hakim karşısına çıktı!
02 Kasım 2022 - 12:34
Reklam
Reklam
Skandalları bitmeyen Fettah Tamince'ye ait Antalya Rixos Otel'de 2011 yılında staj yaparken şüpheli şekilde ölü bulunan 16 yaşındaki Burak Oğraş'ın babası Murat Oğraş, sosyal medya paylaşımıyla Tamince'ye hakaret ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

Antalya Adalet Sarayı’nda Rixos Otel'in sahibi Fettah Tamince’ye hakaret ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan ve duruşma sonrası adliye önünde açıklamalarda bulunan Murat Oğraş şunları söyledi:


''Oğlum Burak Oğraş, okulu tarafından 2011 yılında zorunlu staj sömürüsü adı altında 5 aylığına Antalya da bulunan FETÖ elebaşına idolüm diye kendi beyanatları olan Fettah Tamince'ye ait Rixos Otel'e gönderildi. Stajının bitimine 15 gün kala otelin personel ve stajyerler için tahsis ettiği 2.5 katlı lojmanın çatısından darp edilerek aşağıya atıldı. 11 yıldır kasten öldürme olarak kapatılmadan devam eden cinayet dosyası failleri belli olduğu halde faili meçhulmüş gibi bekletiliyor. Rixos Otel sahibi Fettah Tamince'nin sosyal medya paylaşımlarım nedeni ile bana açtığı hakaret davası duruşmasına katılmak için Antalya'ya geldim. Avukatlarımızın Fettah Tamince ile ilgili bazı talepleri üzerine duruşma 09 Şubat 2023'e ertelendi. Oğlumun katilleri adalet önünde hesap verene kadar mücadelem artarak devam edecektir.''

Olayın yaşandığı Rixos Downtown Antalya otelin sahibi Fettah Tamince, o tarihte Fetullah Gülen'e yakınlığıyla biliniyordu. Burak'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten eski Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Amiri Nurullah Güler, şu anda FETÖ üyeliği suçlamasıyla cezaevinde bulunuyor. Dönemin Antalya İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, olaydan 10 ay sonra emekli olup Rixos Otel'de yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlamıştı.

Bununla birlikte geçtiğimiz yıl 3 Ekim’den itibaren paylaşılan Pandora Papers belgelerinde, dünyanın dört bir yanından ülke liderleri, politikacı, iş insanı ve sanatçıların adı çıkmış, belgelerde adı çıkanlar vergiden kaçınmak için offshore hizmeti alırken bu isimler ayrıca nakit, hisse senedi ve fonlara da yatırım yapıyor. Pandora Paper isimli belgelerde offshore sırları ortaya çıkanlar arasında Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin de olduğu ortaya çıktı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum