Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Önemli olan otel sayısını artırmak değil, bu tesisleri yaz kış doldurabilmek

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru ile turizmin başkenti Antalya sınırlarında bulunan Hazine arazilerinin otel yatırımına dönüştürülecek olmasına tepki gecikmedi.

  • Reklam
Önemli olan otel sayısını artırmak değil, bu tesisleri yaz kış doldurabilmek
27 Temmuz 2022 - 02:13
Reklam
Söz konusu kararla günübirlik tesisler ve personel lojmanları hariç Antalya’ya 6 bin 650 yatak kapasiteli 10 yeni tesisin önünün açıldığını belirten Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz 640 km sahili olan Antalya’da neredeyse her 300 metreye bir otel düştüğünü belirterek Türkiye’de 18 bin 142 tesiste 2 milyon 6 bin 151 yatak kapasitesinin olduğunu, önemli olanın sadece tesis sayısını artırmak değil, bu tesisleri yaz ve kış doldurabilmek olduğunu söyledi.

Daha kredisi bile ödenmemiş şaşaalı yatırımların birdenbire işe yaramaz beton yığınlarına dönüştüklerini belirten Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Turistin gelmediği pandemi gibi kriz dönemlerinde bölge büyük bir otel mezarlığından farksızdı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilana çıkardığı yeni 51 yer tahsisi ile 24 bin yatak üç golf sahası ile personel binaları ve günübirlik tesisler yapılacak. Alanya ve Belek’tekilerin tahsisler orman arazisi içinde olması dikkat çekiyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum