Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Devlet arazisine çöküp kaçak otel diktiler!

Türkiye’nin en pahalı gayrimenkul projelerinden biri olarak bilinen The Residences at Mandarin Oriental’e yeni bir otel ile 5 villanın daha kaçak olarak inşa edildiği ortaya çıktı.

  • Reklam
Devlet arazisine çöküp kaçak otel diktiler!
23 Temmuz 2022 - 06:52
Reklam
Türkiye'nin en pahalı gayrimenkul projelerinden biri olan The Residences at Mandarin Oriental'in hemen girişinde yer alan Hazine'ye ait araziye Astaş Holding tarafından kaçak otel dikildiği ortaya çıktı.

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum Türkbükü'nde yer alan Cennet Koyu'nda, 2,5 kilometre sahil şeridinde üç koy ve plaja sahip 600 bin metrekare alan üzerinde yükselen The Residences at Mandarin Oriental adlı projede yaşam 2014 yılında başladı. Vedat Aşçı’nın sahibi olduğu Astaş Holding tarafından inşa edilen ve Mandarin Oriental Hotel Grubu tarafından işletilen projede bir otelin yanı sıra 98 villa ve 116 rezidans bulunuyordu.


Ancak 2018 yılından sonra Türkiye’nin en pahalı gayrimenkul projelerinden biri olarak bilinen The Residences at Mandarin Oriental’e yeni bir otel ile 5 villanın daha kaçak olarak inşa edildiği ortaya çıktı. Astaş’ın imar barışına usulsüz başvuru yaptığının tespit edilmesinin ardından villalar ve otelin bir bloku 2020 yılında yıkılırken otelin geriye kalan dört katlı iki bloku, bir katlı bir bloku, istinat duvarı ve yoluna dokunulmadı.

İmar barışından yararlanmak isteyen ancak arazinin arkeolojik SİT alanında kalmasından dolayı araziyi satın alamayan Astaş Holding tarafından yapılan ve yıkılması gereken kaçak yapılara iki yıl dokunulmadı ve sonunda koruma kurulu devreye girerek araziyi SİT'ten çıkarıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum