Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ormanlık alanların imara açılmasıyla ilgili Bakan Ersoy'dan yeni açıklama!

New York’taki yeni Türkevi binasının açılışına katılmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte New York’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, orman yangınlarında yanan alanların imara açılmasıyla ilgili iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Ormanlık alanların imara açılmasıyla ilgili Bakan Ersoy'dan yeni açıklama!
20 Eylül 2021 - 05:32
Reklam
Geçtiğimiz ay yanan ormanlık alanların imara açıldığı ya da açılacağına dair yaptığı açıklamada Bakan Ersoy ''Anayasayla korunan alanlar için böyle bir iddiada bulunulması saçma. Bu uzaktan yakından olası bir şey bile değil. Bu alanlar anayasa maddesiyle korunuyor. Bir tane bile örnek gösterilemedi şu ana kadar.'' ifadelerini kullandı.

İddiaların yalan ve saçma olduğunu söyleyen Bakan Ersoy basına yansıyan haberlerle ilgili olarak şunları kaydetti: ''Bu konuda bir tane örnek gösterin. Geçmişte verilmiş bir tane örnek gösterin. Bir tane bile yok. ormanlık alana yapılan otellerle ilgili bir tane örnek gösteriliyor o da doğru örnek değil. O zaman Demirel Cumhurbaşkanı, CHP dışarıdan destek veriyor bir azınlık hükümeti var. 1997 yılında otel yapımı için yatırım izni veriliyor o izinden 10 yıl sonra orman yangını çıkıyor. O doğru örnek değil bu arada yanan yer de orası değil. Oranın yan tarafı yanıyor yan tarafa da turizm yatırımı yapılmıyor zaten.''


Göbeklitepe’yle ilgili olarak 23 Eylül’de çok önemli bir lansman yapılacağını ve bölgedeki yeni keşif alanlarının da tanıtılacağını söyleyen Bakan Ersoy, hali hazırda ortaya çıkarılmamış 11 alanın daha bulunduğu Göbeklitepe’nin bulunduğu bölgeye de artık uluslararası alanda tanınırlığı açısından yeni bir isim verileceğini söyledi. Bu ismin ne olacağının da 23 Eylül’de açıklanacağını belirten Bakan Ersoy New York seyahatinin ardından bu tanıtım toplantısı için Şanlıurfa’ya gidecek ve iki gün orada yapılacak toplantılara katılacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum