• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Otel zinciri sahibi ünlü turizmciye kayınço kazığı!

Soy ismini taşıyan zincir otelleri olan iş insanının yıllar önce güvendiği kayınçosuna şirketinin işlerini yürütebilmesi için verdiği vekaletname kendisine pahalıya patladı.

  • Reklam
Otel zinciri sahibi ünlü turizmciye kayınço kazığı!
02 Mayıs 2021 - 15:16
Reklam
Reklam
Verdiği vekaletnameyi unutan Nuri Bilem, daha sonra aralarında husumet oluşan kayınçosunun kendi erkek kardeşi lehine düzenlediği sahte senetle kendisini 20 milyon lira dolandırılmaya kalkmasıyla büyük şok yaşadı.

Otel zincirleri olan iş insanı Nuri Bilem, kayınçosu olan M.B.'ye 2009 yılında akrabalık ve güven ilişkisine dayanarak şirketine ilişkin genel bir vekaletname verdi. İlerleyen yıllarda ikili arasında ailevi nedenlerden kaynaklı husumet meydana geldi ancak otel zinciri sahibi turizmci Nuri Bilem, aralarının bozuk olduğu kayınçosuna verdiği vekaleti bu süre zarfında unuttu.


Kayınçosuna vekaletname vermesinin üzerinden 10 yıl geçtikten sonra Nuri Bilem 2019 yılında gelen tebligatta, M.B'nin kardeşi olan diğer kayınçosu R.B.'ye karşı, yaklaşık 20 milyon TL borçlu olduğu gerekçesiyle şirketi adına başlatılan icra takibinden haberdar oldu. Başlatılan icra takibinin üç adet senede dayalı olarak toplamda 20 milyon lira borçlu olduğunu öğrenen iş insanı büyük bir şoka uğradı.


Kayınçosuna yaklaşık 20 milyon lira borçlu konumda yer alan şirketi aleyhine başlatılan icra takibinin iptali için avukatı İpek Biter Gündüz aracılığı ile dava açan Nuri Bilem davada, R. B.'nin senedi kardeşi M.B. tarafından 2009 yılında verilmiş vekalet sayesinde düzenlendiğini ileri sürünce 10 yıl önce vermiş olduğu vekaletnameyi hatırladı ve iptal için dava açtı. Açılan davada alınan tedbir kararı icra takibi durduruldu.


İş insanının açtığı dava mahkeme tarafından kabul edilirken kayınço tarafından başlatılan icra takibinin iptaline karar verildi. Nuri Bilem 10 yıl sonra kendisini yaklaşık 20 milyon lira dolandırmaya çalışan kayınçoları hakkında avukatı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum