Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellerimizde doluluklar yüzde 80, bunda TGA'nın payı büyük

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkan Yardımcısı turizmci iş insanı Hüseyin Güneş Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın (TGA) yürüttüğü başarılı çalışmalar sonucunda yeni sezona hazırlıklı girdiklerini söyledi.

  • Reklam
Otellerimizde doluluklar yüzde 80, bunda TGA'nın payı büyük
03 Temmuz 2022 - 10:20
Reklam
2022 turizm sezonunun beklentilerini karşıladığını ancak 2019 yılından bu yana sektörde yaşanan kayıpları telafi etmekte yetersiz kalacağını belirten MATSO Başkan Yardımcısı turizmci iş insanı Hüseyin Güneş, bundan sonra bütün bu yaraların sarılmasını sadece ve sadece bir yılda kapatmayı düşünmenin hayalcilik olacağını söyledi.

Bugünlerde konaklama tesislerinde yüzde 80 oranında doluluk oranını yakaladıklarını aktaran, 9 günlük bayram tatilinin de hareketliliğe ivme kazandıracağını, iç piyasanın hareketlenmesinin de sektör için iyi olacağını söyleyen ve sezona Rusya Ukrayna savaşı ile başladıklarını hatırlatan Güneş şöyle devam etti:


''Yabancı turizm yoğunluğumuz Avrupa pazarı için konuşuyorum gayet güzel. Bunun iyi olmasının sebebi o bölgelerde yaptığımız reklamların daha fazla artışta olması. Hemen koronavirüs salgını öncesinde kurulan TGA 30'dan fazla ülkede tanıtım çalışması yapıyor. TGA'nın bu konudaki çalışmaları çok başarılı oldu. Biz o döneme sanki TGA ile hazırlıklı bir şekilde girmiş olduk. Yani TGA'nın o anda kurulmuş olması ve tanıtımlarını yapmış olması bir başarı oldu. Çünkü biz 30 yıldır bireysel olarak veya bölgesel olarak reklamlar yapmaya çalışsak da hiçbir zaman bir hükümetin, bir ülkenin ortak olarak yapacağı reklam çalışmalarının başarısını elde edemeyiz. Böyle bir şey hayal olur. Tabii bu zor bir süreç oldu bunun kurulması, finansı. Bir takım sıkıntıları da beraberinde getirmiş olabilir fakat biz sonucu düşünmek zorundayız, sonuca odaklanmak zorundayız ve bu başarı memnuniyet verici.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum