• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

OTSAD'ı feshedip sektörü bırakan Hüseyin Kırk'tan turizm öngörüsü!

Geçtiğimiz yıl yönetim kurulu kararıyla feshedilen Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları (OTSAD) isimli derneğin kurucusu olan Hüseyin Kırk turizmle ilgili ilginç bir öngörüde bulundu.

  • Reklam
OTSAD'ı feshedip sektörü bırakan Hüseyin Kırk'tan turizm öngörüsü!
30 Nisan 2022 - 06:22
Reklam
Reklam
OTSAD'ın feshedilmesinin ardından sahibi olduğu seyahat acentasını satarak turizm sektöründen tamamen çekildiğini belirten ancak sektörle ilgili öngörülerde bulunmaya devam eden Hüseyin Kırk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ile temaslarda bulunması üzerine ortadoğu turizm pazarına yönelik yaptığı öngörüde bir milyon Suudi Arabistanlı turist beklediklerini belirterek şunları söyledi:

''Ayrıca Körfez ülkerinden 2 milyon turist ve 10 milyar dolar gelir hedefliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti 2017 yılında zedelenen ilişkiler ve dünyayı etkileyen koronavirüs salgınıyla ülkemize gelemeyen yaklaşık 850 bin Suudi Arabistanlı turistin bu yıl 1 milyonu aşkın sayıda gelmesinin önünü açtı.''


6 Mayıs 2022 itibariyle Türk Hava Yolları ve Suudi Arabistan Havayolları'nın tüm uçuşlarının Ağustos sonuna kadar dolduğunu belirten Hüseyin Kırk ayrıca Suudi Arabistanlı turistlerin yoğun bir şekilde başta İstanbul olmak üzere Bursa, Yalova, Sapanca, Bolu, Bodrum, Antalya, Ordu, Ege ve Akdeniz sahillerine ettiklerini belirterek şöyle devam etti:


''Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan’dan 1 milyon, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Oman, Bahreyn gibi ülkelerle birikte gelecek turist sayısı 2 milyon olacak. Körfez ülkelerinden gelen Arap turistlerin kişi başı 5 bin dolar harcadıklarını düşünürsek gelir 10 milyar dolar civarında olur.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aziz Ay
    7 ay önce
    Huseyin Kirk Baskanligini yaptigi dernek Otsad kapandi diye biliyoruz. Acentesini de satti. Ama halen sattigi acentesinin adi ile reklam yapiyor.