Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Pegasus'tan durdurulan Almanya uçuşları ile ilgili açıklama!

Almanya'da Türklerin en yoğun olduğu Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde okulların tatiline girmesiyle birlikte Türkler, Türkiye'ye gidebilmek için havalimanlarına akın ederken, Düsseldorf’ta büyük kargaşa yaşandı.

  • Reklam
Pegasus'tan durdurulan Almanya uçuşları ile ilgili açıklama!
03 Temmuz 2021 - 18:35
Reklam
Düsseldorf Havaliman'nda Pegasus'un 6 kontuarından sadece ikisinin açık ve ek kontroller nedeniyle bekleyişlerin 4-5 saati aşması üzerine yaşanan kargaşa sonrasında polis timleri Türk yolcularla, uçak şirketi çalışanlarının arasına girerken Türkiye'ye onlarca sefer iptal edildi.

Yaşanan problem sonrasında bir çok uçuş iptal edilirken Pegasus Havayolları tarafından iptal edilen Almanya uçuşları ile ilgili açıklama yapıldı.


Konuyla ilgili olarak Pegasus Havayolları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''2 Temmuz 2021 Cuma günü Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nda hizmet aldığımız handling şirketinin, planlanan uçuşlar ile ilgili 1 ay öncesinden bilgisi ve onayı olmasına rağmen, uçuş günü sabahı 12 çalışanının rapor alarak göreve gelmemesi ile yaşanan personel yetersizliği nedeniyle, Düsseldorf'tan Türkiye'ye olan uçuşlarımızda elimizde olmayan iptal ve aksaklıklar meydana gelmiştir. Bu aksaklık sebebiyle, bugün (3 Temmuz 2021) Düsseldorf'tan gerçekleştirilmesi planlanan uçuşlarımızın rotası değiştirilmiştir.''


Seferlerde seyahat edecek misafirlerinin mağduriyetlerinin giderilmesi adına karayoluyla Almanya’da Düsseldorf’a en yakında bulunan Münster Osnabrück Havalimanı, Köln Bonn Havalimanı, Frankfurt Uluslararası Havalimanı ve Paderborn Lippstadt Havalimanı’na yönlendirildiklerinin belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

''Uçuşlar bu meydanlardan Türkiye’ye gerçekleştirilmektedir. Farklı meydanlara yönlendirilen uçuşların yanısıra gerçekleştirilemeyen Düsseldorf-Türkiye uçuşlarımızın telafisi için 3 Temmuz 2021 Cumartesi, 4 Temmuz 2021 Pazar, 5 Temmuz 2021 Pazartesi ve 6 Temmuz 2021 Salı günleri ilgili rotada ilave seferler planlanmaktadır. Elimizde olmayan ve bilgimiz haricinde gerçekleşen bu aksaklığın giderilmesi için yetkililer ile görüşmelerimiz devam etmekte olup misafirlerimizin mağduriyetini gidermek adına çalışmalarımız sürmektedir. Çalışmalarımızla eş zamanlı olarak misafirlerimizle birebir irtibata geçilerek telafi yönünde alacağımız aksiyonlar kendileriyle de paylaşılacaktır. Ayrıca misafirlerimiz yurt içinden 0850 250 67 02, yurt dışından ise 0090 850 250 67 77 numaralı çağrı merkezinden destek alabilecektir. İyi günler dileriz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum