Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Radisson Blu Bosphorus Hotel'deki korkunç olayla ilgili karar verildi!

Beşiktaş'ta bulunan Radisson Blu Bosphorus Hotel'in 7'nci katından düşüp yaşamını yitiren Ebru Cizdam'ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

  • Reklam
Radisson Blu Bosphorus Hotel'deki korkunç olayla ilgili karar verildi!
09 Haziran 2022 - 09:16
Reklam
Beşiktaş'ta bulunan Radisson Blu Bosphorus Hotel'de yaşanan korkunç olayla ilgili Ebru Cizdam ile olay öncesinde yaşanan arbedeye ilişkin görüntülerin çıkması ve düşme anına ilişkin kamera kaydı olmaması nedeniyle tutuklanan ve soruşturma aşamasında tahliye edilen eşi Özgür Aydoğan hakkında karar verildi.

41 yaşındaki Ebru Cizdam 25 yıldır gayri resmi nikahlı olduğu 42 yaşındaki Özgür Aydoğan ile kaldığı Radisson Blu Bosphorus Hotel'de 3 Mart 2022'de saat 01.10 sıralarında odalarına girmek üzereyken yaşanan tartışma ve arbede sonrasında 714 numaralı odanın terasından düşerek yaşamını yitirdi. Bu arbedeye ilişkin otel görüntülerinin olması ancak düşme anına ilişkin ise kamera kaydı bulunmaması nedeniyle eylemin kendisine bağlı olarak mı, eşinin eylemine bağlı olarak gerçekleştiği konusunda şüphe üzerine kasten öldürme suçundan soruşturma başlatılırken gözaltına alınan Özgür Aydoğan o gün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Şüpheli Özgür Aydoğan eşinin çantasında oda anahtarını bulmaya çalışırken o sırada eşinin de kendisine eliyle vurmaya çalıştığını söyledi. soruşturma sırasında ifadesi alınan Ebru Cizdam'ın babası Yaşar Cizdam ve kardeşi Öznur Cizdam ile 23 yaşındaki kızı İlayda Aydoğan'ın Ebru'nun alkol aldığında agresifleştiğini söyledikleri, eşi Özgür Aydoğan'ın sakin bir kişiliğe sahip olduğunu, Ebru'ya zarar verecek bir kişi olmadığını belirttikler.


Soruşturma dosyasında Adli Tıp Kurumu raporuna göre ölüme sebep olan travmatik değişimlerin tamamının yüksekten düşme ile mümkün olduğu ve eylemin başkasının etkisiyle mi, kazayla mı meydana geldiğine ilişkin tıbben değerlendirme yapılamadığı belirtilirken otopsi raporunda ise ölenin kanında etanol, kokain ve burun sürüntüsünde de uyuşturucu maddelerden kokain ve metabolitlerinin bulunduğu ifade edildi.


Soruşturma sırasında Özgür Aydoğan'ın 5 Mayıs 2022'de tahliyesine karar verilirken Savcılık, Özgür Aydoğan'ın kusuru olduğuna dair kamu davası açmaya yeterli delil bulunmadığından ölüm olayıyla ilgili kovuşturmaya yer olmadığı karar verdi. Adli emanete alınan cep telefonlarının Özgür Aydoğan'a verilmesine karar verilerek karara 15 gün içinde itiraz yolunun açık olduğu da kaydedildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum