Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Radisson Hotel Group Türkiye'de büyüyor! Hedef 2025 yılına kadar 50 otel

Dünyanın lider otel gruplarından Radisson Hotel Group, 2021’de EMEA bölgesinde 50’den fazla otel anlaşması ve 30’a yakın açılışa ulaşarak EMEA portföyü genelinde önemli genişleme hamleleriyle başarılı bir üçüncü çeyrek geçirdi.

  • Reklam
Radisson Hotel Group Türkiye'de büyüyor! Hedef 2025 yılına kadar 50 otel
01 Aralık 2021 - 17:24
Reklam
Sene başından şimdiye kadar altı yeni otel anlaşması yaparak Türkiye’deki genişleme hedefinde yeni bir kilometre taşı belirleyen Radisson Hotel Group, 2025 yılına kadar Türkiye’de 50 otele ulaşma yolunda ilerlerken 2022 yılının ilk yarısında otel grubunun Radisson Individuals markası Türkiye’de kapılarını açacak.

Yeni tesisler Grubun Türkiye’de 2025 yılına kadar faaliyette ve yapımı devam eden 50 otele ve 7 bin 500 odaya ulaşma hedefini doğrularken Radisson Hotel Group kısa bir süre önce Bodrum’da ilk Radisson Collection Hotel’in açılışını yaptı ve Radisson Hotel İzmir Aliağa’nın da açılmasıyla birlikte İzmir’deki varlığını daha da genişletti.


Aralık 2021’de Türkiye’deki ilk kayak oteli ve kayak pistlerine en yakın konumda yer alan Radisson Blu Hotel Mount Erciyes’i açacak olan Radisson Hotel Group, 20 yılda Türkiye’deki tek bir otelden bugün ülke çapında 10’dan fazla şehirde faaliyette ve yapım aşamasında 35 otele ulaşarak portföyünü büyük oranda genişletti. Yeni açılan otellere ilave olarak Bursa’da yapımı devam eden bir Radisson oteli, tamamı gelecek yıl İstanbul’da açılacak ve grubun İstanbul’daki konumunu sağlamlaştıracak iki rezidans projesi dahil olmak üzere dört yeni oteli bulunuyor.


İzmir’de ve Türkiye genelinde yeni sanayi bölgelerinde genişlemeyi planlayan Radisson Hotel Group Afrika ve Türkiye Geliştirme Başkan Yardımcısı Ramsay Rankoussi Türkiye’de orta ölçekli markaları Park Inn by Radisson’dan, kısa süre önce tanıtımı yapılan Radisson markasına, Avrupa’nın en büyük üst segment markası olarak konumunu pekiştiren Radisson Blu’ya kadar birçok markalarına ait faaliyette ve yapım aşamasında olan 35 otelleri bulunduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Bu sene Bodrum’da lüks segmentteki ilk Radisson Collection otelimizi açtık. 2025 yılına kadar faaliyette ve yapım aşamasında 50’den fazla otele ulaşmak için net bir hedef belirledik ve şimdi Radisson Blu’nun İstanbul’un lider üst segment markası konumunu daha da güçlendirmek için Türkiye’deki büyüme çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu yeni hedefle, Türkiye çok yakında EMEA genelinde lider pazarlarımızdan biri haline gelecek.”

Bununla birlikte 2022 yılının ilk yarısında Radisson Individuals markası Türkiye’de kapılarını açacak.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum