Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Resmen açıklandı! Türkiye yüksek riskli ülke ilan edildi

Vaka sayılarındaki artış nedeniyle Türkiye yüksek riskli bölgeler listesine dahil edildi.

  • Reklam
Resmen açıklandı! Türkiye yüksek riskli ülke ilan edildi
13 Ağustos 2021 - 20:50
Reklam
Almanya’nın salgın hastalıklarla mücadeleden sorumlu kurumu Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından bugün güncellenen listede, koronavirüs vaka sayılarındaki büyük artış nedeniyle Türkiye ile birlikte ABD, İsrail, Vietnam, Kenya ve Karadağ’ı yüksek riskli bölgeler listesine alınırken listeye ayrıca Fransa’ya bağlı denizaşırı bölgeler topluluğu üyesi Fransa Guyanası ve Fransız Polinezyası da dahil edildi.

RKI, bugün sayfasında açıkladığı güncellemenin yol açacağı değişikliklerin Türkiye için 17 Ağustos Salı günü saat 00:00 itibarıyla geçerli olacağını açıkladı.


Bu tarih itibarıyla Türkiye’den Almanya’ya seyahat edecek olanlar aşılı olduklarını ya da hastalığı atlattıklarını belgeleyemiyorlarsa, Almanya’ya dönüşlerinde 10 gün süreyle ev karantinasına girecek. Karantinaya girenler ilk beş gün sonrasında yaptıracakları Covid-19 testinin negatif çıkması halinde geriye kalan beş günlük karantinadan muaf tutulacak.


Ayrıca yüksek riskli bölgeler arasında yer aldığı için Türkiye’den Almanya’ya seyahat edecek olan istisnasız herkes, seyahat öncesinde einreiseanmeldung.de sayfasındaki dijital kayıt formunu dolduracak ve Alman makamlarını seyahati hakkında bilgilendirecek. Aşı olmamış ya da hastalığı geçirdiklerini belgeleyemeyenlerden PCR testi isteniyor.


Seyahatlerden kaçınma uyarısı
RKI açıklamasının ardından Almanya Dışişleri Bakanlığı da Türkiye’ye seyahat bilgileri içeren sayfasında uyarılarını güncelledi. Güncellemede, 17 Ağustos itibarıyla Türkiye’ye zaruri olmayan, turistik amaçlı seyahatler yapılmaması uyarısına yer verildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum