Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Resmi açıklama yapıldı! Doğa Koleji'nin yeni sahibi belli oldu

Öğretmenlerine maaş ödeyememesi nedeniyle gündem olan Doğa Koleji'yle ilgili resmi açıklama yapıldı.

  • Reklam
Resmi açıklama yapıldı! Doğa Koleji'nin yeni sahibi belli oldu
30 Aralık 2019 - 17:25
Reklam

Öğretmenlerine maaş ödeyememesi nedeniyle gündem olan Doğa Koleji'yle ilgili resmi açıklama yapıldı.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) yapılan açıklamada Doğa Koleji'nin İTÜ'nün bünyesine katıldığı açıklandı.

 

İTÜ tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

"Türkiye'de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji'ni bünyesine alma kararı vermiştir. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın yönettiği süreç, Doğa Koleji'nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji'nin tamamen İTÜ'ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır. Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji'ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır. Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir.


Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a şükranlarımızı sunarız. Şimdi çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası'nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır. Doğa Koleji'nin üniversitemiz bünyesine katılımının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz."

 

Doğa Kolej'inde maaşlarını alamayan öğretmenlerin ders boykotu devam ederken, yönetimden açıklama talep eden veliler İstanbul Ataşehir'deki genel müdürlük binasında toplanmış, yönetimden yanıt alamayan veliler girişteki turnikeleri aşarak genel müdürlük binasına girmişti.

 

Doğa Koleji’nin potansiyel alıcıları arasında gösterilen İstanbul ve Ağrı'da bulunan Golden Hill otellerinin sahibi olan Can Holding’den yapılan açıklamada ise iki taraf arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlandığı bildirilmişti.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum