Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

'Tüm belirsizliğe rağmen yeni otel açmaya devam edeceğiz'

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, holdingin yeni dönem planlarını ve büyüme stratejilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
'Tüm belirsizliğe rağmen yeni otel açmaya devam edeceğiz'
02 Haziran 2021 - 00:18
Reklam
Otelcilikte marka bilinirliklerinin çok iyi olduğu için çok fazla ortaklık talebi geldiğini belirten Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman uluslararası firmalarla çok fazla görüştüklerini ancak tam istedikleri gibi bir yapıyı bulamadıkları için ortaklığı düşünmediklerini söyledi.

Bugün de gelen teklifler olduğunu ancak pandemi nedeniyle çok düşük değerlere teklifler geldiğini belirten Dedeman krizi fırsata çevirmek isteyen firmalar olduğunu, bu tarz firmalarla görüşmediklerini belirtti.


Babasının döneminde başlatılan sadeleşme ve iki sektöre odaklanma stratejisini sürdürdüklerini söyleyen ve turizmde pandemiden kaynaklanan yüzde 50’lik kaybı madencilik yatırımlarıyla dengelediklerini anlatan Rıfat Dedeman belirsizliğe rağmen otel açmaya devam ettiklerini kaydetti.


3 yıl içinde yeni yatırımlarla ciroyu 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini belirten Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, holdingin yeni dönem planlarını ve büyüme stratejilerine yönelik şu açıklamalarda bulundu:


''Hem madencilik hem turizm sektöründeki yatırımlarımız ve büyüme odağımız devam ediyor. Bunun dışında dijital çağa ayak uydurmak için çok önemli dijitalleşme yatırımları yapıyoruz ve insan kaynağımızın yetkinliklerini güçlendiriyoruz. Otelcilik pandemiden en çok etkilenen sektör olduğu için bayağı sıkıntılı geçti. Seyahat kısıtlamaları ve turizm harcamalarının azalmasından dolayı turizmde büyük kayıplar yaşandı. Bu durum bizi de etkiledi. 2020 bütçemizi ilk yaptığımızda turizmde ciro hedefimiz 300 milyon TL civarındaydı. Ancak pandemiden dolayı turizm ciromuz 158 milyon TL olarak gerçekleşti ve yüzde 50’ye yakın bir ciro kaybımız oldu.''

Otelcilikte de bu kadar olumsuzluk ve belirsizliğe rağmen yeni otel açmaya devam ettiklerini belirten Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman Türkiye’de ve yakın bölgelerde işletme alanında görüşmelerinin devam ettiğini, bu yıl otel sayısında 20’yi geçip otel sayısını artırmayı planladıklarını söyleyerek şöyle devam etti:

''Satılık otellerle ilgilenmiyoruz. Çünkü turizmde uzun zamandır işletmecilik tarafına odaklandık. Gayrimenkule odaklanmadığımız için satın alma düşünmüyoruz. Bizimle birlikte hareket eden yatırımcı gruplarımız var ancak onlarla gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Kazakistan ve Erbil’de iki otelimiz var. Önümüzdeki dönemde Türkiye ve çevresiyle Türk Cumhuriyetleri’nde büyümeyi hedefliyoruz. Bunun devamında da Avrupa’da büyümeyi planlıyoruz. Eğer karşımıza fırsat çıkarsa Afrika pazarını da değerlendirmek isteriz.''
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum