Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus Büyükelçi'den Türkiye uçuşları ile ilgili umutsuz açıklama

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, pandemi nedeniyle Türkiye’ye dönük uçuş kısıtlamalarının kaldırılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam
Rus Büyükelçi'den Türkiye uçuşları ile ilgili umutsuz açıklama
31 Mayıs 2021 - 11:10
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, ilk aşamada 15 Nisan 1 Haziran arası olarak duyurulan uçuş kısıtlamalarının belli bir süre daha devam edeceğini, tam ne zaman uçuşların normalleşip Rus turistler için turizm sezonun açılacağını ise tahmin edemediğini söyledi.
 
Koronavirüs salgını nedeni ile durumun hala çok tedirgin ve öngörülemez olduğunu belirten Büyükelçi Yerhov yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Turist sezonunun ne zaman açılabileceğini ve açılacağını tahmin etmeye çalıştığımız geçen yılki olayları hepimiz hatırlıyoruz. Bekledikçe bekliyorduk. Önce haziran, sonra temmuz geldi. Fakat Rusya’dan uçak seferlerinin başlaması açısından sezon, ancak 10 Ağustos’ta tam olarak açıldı.''

Geçen sene geç açılan sezona rağmen 5 aydan kısa bir sürede 1,5 milyondan fazla Rus turistin geldiğini ve böylece Türk otellerinin ve turizm endüstrisinin ayakta kalmasına hiç de küçük olmayan bir katkıda bulunduğunu kaydeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, 2021’de durumun daha da kötüye gittiğini belirterek şöyle devam etti:

''Şu anda Türkiye’de salgın istatistikleri bir düşüş trendi içinde, istikrarlı ama yavaş. Bundan dolayı yetkili makamlarımız, kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmeye başlıyor. Tarih henüz net değil, o kadar hızlı değil. Pandemi hala devam ediyor, insanlar her gün hayatını kaybediyor ve binlerce testin pozitif çıktığı görülüyor. Dolayısıyla bu mesele, her iki ülkede de halk sağlığının yanı sıra güneye gelen turistlerin güvenliğini sağlamak için sorumluluk bilinciyle hareket etmekle yükümlü olan ülkemiz kuruluşlarının günlük kontrolü altında. İyi haberler duymak için büyük olasılıkla biraz daha beklememiz gerekecek.”


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum