Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus Büyükelçi Osadchiy: ''Avrupa kendi ayağına sıktı, Rus turistin rotası...''

Rusya'nın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) akredite Büyükelçisi Stanislav Osadchiy Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle Rusya'ya yaptırım uygulayan Avrupa ülkeleri ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni sert sözlerle eleştirdi.

  • Reklam
Rus Büyükelçi Osadchiy: ''Avrupa kendi ayağına sıktı, Rus turistin rotası...''
01 Mart 2022 - 19:12
Reklam
GKRY'de yerel bir medya kuruluşuna açıklamalarda bulunan Rusya'nın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) akredite Büyükelçisi Stanislav Osadchiy GKRY'nin Rus uçaklarına hava sahasını kapatma kararına tepki göstererek bunun bir sonucu olacağını söyledi.

GKRY ve diğer AB ülkelerinin Rusya Ukrayna savaşı dolayısıyla Rusya'ya uyguladıkları yaptırımlardan dolayı zarar göreceğini söyleyen Osadchiy şu ifadeleri kullandı:


''Bana kişisel olarak sorarsanız ekonomik yaptırımlar bizi endişelendirmiyor. Ne yazık ki Avrupalıların kendi ayaklarına kurşun sıktığını düşünüyorum. Doğalgazı, petrolü, buğdayı nereden bulacaklar, Kıbrıs Rus turisti nasıl alacak? Rus turist gelmeyecek. Bu turistler nereye gidecek? Rus turist rotasını Türkiye'ye çevirecek ve oraya gidip para harcayacaklar. Yaz geliyor. Avrupa ve Kıbrıs'ın hava sahasını kapattınız kendini ayağınıza sıktınız ve vurdunuz.''


GKRY, 27 AB üyesiyle birlikte hava sahasını Rus uçaklarına kapatmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum