Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya Avrupa'dan gelen rezervasyonların son durumunu açıkladı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya Avrupa'dan gelen rezervasyonların son durumunu açıkladı!
01 Mart 2022 - 07:16
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı saldırı sonrasında getirilen yaptımlardan dolayı Türkiye turizminin ölumsuz etkilendiğini ve birçok otelin yapılan rezervasyonlarla igili ödemeleri alamadığını belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya ödemelerin önemli bir sorun olduğunu ancak turistin gelip gelmeyeceğiyle ilgili daha temel bir meselenin olduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinin Rus uçaklarına hava sahasını kapattığını anımsatan ve Türkiye’nin bu karara uyup uymayacağının henüz bilinmediğini, çok belirsiz bir durumda olduklarını aktaran TÜRSAB Bşkanı Bağlıkaya Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Avrupalı turistlerden gelen rezervasyonların da yavaşladığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Bu iki ülkenin arasındaki sıkıntı sadece onları ilgilendirmiyor. Alman, İngiliz ve Hollandalı turistleri de negatif biçimde etkiliyor. Şu an Avrupa’dan gelen rezervasyonlarda yavaşlama var. Turizmci şu an Rusya ve Ukrayna pazarlarındaki kayıplarını hangi pazarlardan telafi edebileceğini soruyor. Bu iş devam ederse mevcut sıkıntı diğer ülkelerden gelen turist sayılarını da düşürür. Ümit ediyorum savaş bir an önce biter. Bizler de ilerleyen aylarda açığı kapatırız.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum