Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB hava sahası Rus uçaklarına tamamen kapandı!

Avrupa Birliği (AB) Rusya'ya ait veya Rusya kontrolündeki tüm uçaklara hava sahasını kapatıyor.

  • Reklam
AB hava sahası Rus uçaklarına tamamen kapandı!
28 Şubat 2022 - 02:00
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya tarafından Ukrayna'ya karşı başlatılan saldırı sonrasında Moskova'ya karşı yeni yaptırım kararları alan AB, tüm hava sahasını Rus uçakları için kapatıyor.

Rusya'ya ait ya da Rusya kontrolündeki uçaklar için AB hava sahasını kapattıklarını açıklayan AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen konuyla ilgili olarak şunları söyledi:


''AB topraklarına inemeyecek, bu topraklarından havalanamayacak veya bu topraklar üzerinde uçamayacaklar. Oligarkların özel jetleri dahil. İkincisi, Kremlin'in medya makinesini de AB'de yasaklayacağız. Devlete ait Russia Today (RT), Sputnik ve bunların yan kuruluşları, artık Putin'in savaşını haklı çıkarmak için yalanlarını yayamayacaklar. Avrupa'da zehirli ve zararlı dezenformasyonlarını yasaklamak için araçlar geliştiriyoruz.''


Rusya'nın yakın müttefiki Belarus'a karşı da yeni yaptırımlar geleceğine dikkat çeken AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen bu savaşın diğer saldırganı Lukaşenko rejimini de yeni bir yaptırım paketiyle en önemli sektörleri üzerinden hedef alacaklarını açıkladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum