Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus resmi haber ajansı: ''Türkiye'nin uçuşlara açılacağı tarih...''

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'dan Türkiye'deki tatil bölgelerinde sıhhi ve epidemiyolojik durumu yerinde incelemek amacıyla gönderilen heyet Antalya'da çalışmalarına başladı.

  • Reklam
Rus resmi haber ajansı: ''Türkiye'nin uçuşlara açılacağı tarih...''
18 Haziran 2021 - 11:13
Reklam
21 Haziran'da sonra erecek charter uçuş yasağının kaldırılmasıyla ilgili olarak Türkiye'ye gelen Rus heyetin turizmin başkenti Antalya'da incelemeleri devam ederken Rus resmi haber ajanı uçuşların başlayacağı tarihle ilgili bir haber geçti.

Rusya'nın resmi haber ajansı RIA Ankara kaynaklı ve ismini açıklamadığı kaynağa dayandırdığı haberinde şu ifadeleri kullandı:


''Türk turizm sektörü yakın gelecekte Rusya Federasyonu ile hava iletişiminin yeniden kurulmasını beklemiyor. Bunun Temmuz ya da Ağustos ayı ortasına ve hatta Eylül ayına kadar gerçekleşmeyebileceğini düşünüyor.''


Rus resmi heyeti Antalya bölgesinde koronavirüs önlemlerini kontrol etmeye devam ederken geçilen haberde Ankara'dan bir kaynağın açıklamalarına atfen şu ifadelere yer verildi:


''Türkiye'ye gelen Rus heyetine programda olmayanlar da dahil, görmek istediği her şey gösteriliyor. Türk tarafı turistik tesislerde alınan önlemlere güveniyor ancak Rusya Federasyonu'nun hava trafiğini hızlı bir şekilde yeniden başlatmaya hazır olduğunu henüz görmüyoruz.''

Rusya'nın 21 Haziran'da sona ertecek Türkiye'ye charter uçuş yasağını uzatıp uzatmama kararını ne zaman açıklayacağı merakla beklenirken Rus heyetin Antalya'dan cumartesi günü döneceği ve durumu koronavirüs önlemleri koordinasyon merkezine rapor edeceği belirtiliyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum