Reklam
Reklam

Rus turist için alternatif azaldı! Türkiye tek seçenek

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya, 2020’de olduğu gibi 2021 yılında da Türkiye için kurtarıcı olacak.

Reklam
Rus turist için alternatif azaldı! Türkiye tek seçenek
23 Mart 2021 - 11:07
Reklam
Uluslararası seyahatlerde yaşanan gelişmeler ve rakip ülkelerin durumu yurt dışına tatile çıkacak Ruslar için Türkiye’yi tek seçenek haline getiriyor.

Avrupa’daki aşı pasaportu ve sertifikası tartışmaları, AB’nin Rusya’ya yaptırım kararı, Tayland’ın korona önlemleri kapsamında bu yıl sonuna kadar Rus turist almayacağını açıklaması ve mart ayında Putin ile Sisi’nin yapacağı görüşme ile açılması beklenen charter uçuşlarını gerçekleşmemesi Türkiye’yi Rusların yurt dışına tatile gidebilecekleri tek seçenek haline getirdi.

Rusya’daki Türk kökenli Tur operatörleri ve TUI bu gelişmeler üzerine ek uçak seferleri koyarken Rusya’dan yeni uçuş noktaları belirledi. Olağan koşularda Türkiye Rusya’da en yakın rakipleri ile açık ara önde iken son gelişmeler iki ülkede de olumlu bir seyir izliyor.

Rusya pazarında Türkiye’nin rakibi olan destinasyonların başında gelen Tayland yılın sonuna kadar Rus turist kabul etmeyecek. Tayland bu kararını önümüzdeki 12 ay içinde uygulayacağı dört aşamalı programın gereği olarak açıkladı.

Rusya pazarında Türkiye’nin bir diğer rakibi Mısır’a uygulanmakta olan charter sefer yasağının Mart ayında iki ülke devlet başkanlarının yapacağı görüşmede ele alınacaktı ancak Mart ayının sonuna gelinmesine karşın görüşme gerçekleşmedi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum