Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turist Türkiye turlarını iptal ediyor!

Türkiye'ye yönelik charter uçuş yasağının ne zaman kalkacağına dair belirsizliğin rezervasyon iptallerini arttırdığı belirtildi.

Reklam
Rus turist Türkiye turlarını iptal ediyor!
09 Haziran 2021 - 15:49
Rusya'dan bir heyetin Türkiye'ye gelip güvenli turizmle ilgili alınan önlemleri yerinde incelemesi beklenirken Türkiye'de tatil yapmak isteyen Rus turistlerin yüzde 40'lık bölümünün seyahat planlarını değiştirerek ülke içi destinasyonlara yöneldiği açıklandı.

21 Haziran'dan sonra Türkiye ile uçuşların açılması hakkında bilgisinin olmadığını söyleyen Rusya Tur Endüstrisi Birliği (RST) Başkanı Andrey İgnatyev, Türkiye rezervasyonlarının Temmuz, Ağustos ve daha ileri aylara ertelendiğini, yüzde 60'lık bir kesimin ise dört gözle uçuşların yeniden başlamasını beklediğini söyledi.

Rusya Tur Endüstrisi Birliği (RST) Başkanı Andrey İgnatyev yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Tahminlerimize göre yaklaşık yüzde 40'ı yurt içi, Rusya turları için yeniden rezervasyon yaptı. Tahminlerimize göre yüzde 60'ı Türkiye'ye seyahatlerini şu ana kadar daha uzun tarihlere erteledi ve genel merkezin kararını bekliyor.''

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya, Türkiye uçuşlarını tek taraflı olarak 12 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar durdurmuş, daha sonra bu süreyi 21 Hazirana kadar uzatmıştı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum