Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turiste kapılar açıldı! Rekor sayıda yurt dışı uçuş için izin verildi

Rus basınına yansıyan haberlere göre, Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia) Rusya’daki farklı havayollarına rekor sayıda yurt dışı uçuş izni verdi.

Rus turiste kapılar açıldı! Rekor sayıda yurt dışı uçuş için izin verildi
20 Mayıs 2021 - 06:15
Reklam
Rusya’dan Türkiye’ye charter uçuşlarına ve tur satışlarına 1 Haziran’dan itibaren izin verilip verilmeyeceği beklenirken, Rus turistleri yaz sezonunda alternatif destinasyonlara taşıyacak yaklaşık 500 charter sefer için verilen izin kararnamesi Rosaviatsia web sitesinde yayınlanarak yürülüğe girdi.

Böylece, Rusya'nın Karadeniz destinasyonlarının artan talebi karşılayamadığı, Türkiye ile ilgili kararın masada olduğu günlerde, Rus turistlere yeni kapılar açıldı. 


Yayınlanan kararnameye göre düzenli uçuş yapılacak destinasyonlar arasında en çok uçuş izni alan ülkeler Bulgaristan, Yunanistan ve Birleşik Arap Emirlikleri olurken uçuş izinlerinin yarısından fazlası Aeroflot ve yan kuruluşu Rossiya’ya verildi. Geri kalan uçuşlar ise charter seferleriyle bilinen Ural Airlines, Nordwind, Pegas Fly ve S7 tarafından paylaşıldı.


Verilen izinle, yaz tatili için Rusya’nın yaklaşık 20 bölgesinden Ural Havayolları, 15 Rus havalimanından (Tümen, Soçi, Saratov, Perm, Orenburg, Omsk, Novosibirsk, Mineralnıye Vody, Krasnoyarsk, Irkutsk, Kaliningrad, Zhukovsky, Astrahan, Barnaul ve Belgorod) Burgaz'a uçacak. S7 Havayolları da, sekiz şehirden (Kaluga, Volgograd, Voronej, Kazan, Krasnodar, Nijny Novgorod, Ufa ve Samara) Burgaz'a uçma hakkını alırken Nordwind Havayolları'na Kaliningrad ve Kaluga'dan Varna ve Burgaz'a uçuş izni verildi.

 
Ayrıca Yunanistan'a yapılacak uçuşlar için de çok sayıda izin verildi. Buna göre Ural Havayolları, Rodos havaalanına Rusya'nın 11 şehrinden (Tümen, Samara, Kaluga, Kazan, Volgograd, Rostov-on-Don, Omsk, Nijny Novgorod, Krasnodar, Moskova (Zhukovsky), Astrahan) uçuş izni aldı. Şirket ayrıca Moskova yakınlarındaki Zhukovsky'den Girit ve Selanik’e, ayrıca Rostov-on-Don'dan Girit'e uçuş yapabilecek.
 
S7 havayolu, Krasnodar, Nijny Novgorod, Volgograd ve Rostov-on-Don'dan Girit’e, Ufa, Samara, Volgograd ve Kazan'dan Selanik'e uçuş yapabilecek.
 
Çok sayıda uçuş izin verilen bir diğer destinasyon da Birleşik Arap Emirlikleri oldu. Rossiya Havayolları Soçi, Krasnodar, Novosibirsk, Voronej, Volgograd, Belgorod ve Barnaul'dan Sharjah’a; Perm, Novosibirsk, Tümen, Sochi, Orenburg, Nijny Novgorod, Yekaterinburg, Voronej, Volgograd ve Belgorod'dan Dubai'ye uçma hakkını aldı. 
 
Ural Havayolları Ras al-Khaimah'a Moskova (Zhukovsky), Kazan, Omsk, Samara, Yekaterinburg, Rostov-on-Don ve Nijny Novgorod'dan uçabilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum