Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turistin Türkiye'de otel seçimindeki fiyat aralığı ve yıldız tercihi belli oldu!

Rus otel rezervasyon servisi Ostrovok.ru.’nun uzmanları, Türkiye’deki otellerde konaklayan Rus turistlerin rezervasyon verilerini analiz etti.

  • Reklam
Rus turistin Türkiye'de otel seçimindeki fiyat aralığı ve yıldız tercihi belli oldu!
23 Haziran 2021 - 17:51
Reklam
Rus otel rezervasyon servisi Ostrovok.ru tarafından açıklanan verilere göre Rus turistlerin otel rezervasyonlarını ortalama dokuz gün için yaptırdığı ve günlük fiyatın yaklaşık 5 bin 300 ruble (636TL) olduğu belirlendi.

Rus otel rezervasyon servisi Ostrovok.ru uzmanları, otellerde konaklama ücretinin 2019 yılından bu yana değişmediğini ve turistlerin tatil sürelerinin iki gün arttığına dikkat çekti.


Uzmanlara göre, bir tur operatörü olmaksızın bağımsız seyahat ederek Türkiye'ye gelen Rus turistler arasında en çok talep gören turistik merkezlerden Alanya’da tercih edilen otellerin günlük ücreti ortalama 2 bin 400 ruble (288 TL) iken, İstanbul’da 4 bin 900 ruble (588 TL), Antalya’da 7 bin 200 ruble (864 TL), Side ve Kemer’de ise 6 bin 100 ruble (732 TL).


Rus otel rezervasyon servisi Ostrovok.ru tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'ye tatile gelen Rus turistlerin yüzde 42’si tercihini yıldızsız otellerden yana kullanırken, yüzde 18’i beş yıldızlı, yüzde 14’ü dört yıldızlı ve yüzde 16’sı da üç yıldızlı otelleri tercih ediyor.


Rus turistlerin yüzde 60’ı Türkiye’deki tatil için rezervasyonunu Haziran ayı için yaparken, yüzde 30’u Temmuz ve yüzde 10’u ise Ağustos ayını seçiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum