Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turistlerin Türkiye'de yılbaşı tatili ile ilgili açıklama!

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği (RST) tarafından Rus turistlerin yılbaşı tatili ile ilgili açıklama yapıldı.

  • Reklam
Rus turistlerin Türkiye'de yılbaşı tatili ile ilgili açıklama!
10 Aralık 2021 - 16:24
Reklam
60'dan fazla ülkenin şu anda uçuşlara açık, yaklaşık 30 ülkenin turistlere açık, ancak iki haftalık karantina ve diğer ciddi kısıtlamalar olmadan turist kabul eden ülke sayısının 10 civarında olduğunu belirten Rusya Turizm Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin yılbaşı tatili için öncelikle Ekim ayına göre daha ucuz hale gelen Mısır'ın tercih edildiğini söyledi.

Rusların yılbaşı tatillerini geçirmek için en fazla Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Karayipler’i tercih ettiğini belirten Barzıkin Rus basınına yaptığı açıklamada kendini sadece bir rekreasyon yeri olarak değil, aynı zamanda bir kültür ve eğitim destinasyonu olarak konumlandırmaya çalışan ve bunu başaran Türkiye'nin Mısır'ın ardında geldiğini söyledi. Barzıkin şöyle devam etti:


''Türkiye'nin ardından Birleşik Arap Emirlikleri var. Ekim ayından bu yana Küba ve Meksika ile Karayip troykasında çok aktif olan Dominik Cumhuriyeti var. Güneydoğu Asya yönü de artık tercih edilmeye başlandı. Vietnam ve Tayland kısıtlamaların uygulandığı, PCR testlerinin talep edildiği ülkeler. Büyük gruplar halinde olmasa da Güneydoğu Asya da yavaş yavaş açılıyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum