Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

50 Euro'ya aşı turizmi! Resmen başladı

Ülkede yabancı turistler için Sputnik V ile aşı turizmine başlandı.

50 Euro'ya aşı turizmi! Resmen başladı
20 Mayıs 2021 - 14:15
Reklam
Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V aşılarını aşı turizmine sunan Güney Avrupa'da bulunan San Marino iki doz uygulanan aşı için 50 Euro alacağını açıkladı. 

San Marino'ya giden turistler sadece 50 Euro karşılığında iki doz aşı olmuyor aynı zamanda anlaşmaya dahil 19 otelden birinde 3 günlük bir rezervasyona sahip olması gerekiyor.


Sadece İtalya'nın turizme açık ülkelerden gelenlere açık olan aşı turizminde ziyaretçi konaklama rezervasyonu yaptıktan sonra, otel sahibi yerel sağlık otoritesine aşı randevusu ayarlıyor.


Letonya'dan dört kişilik arkadaş grubu, Sputnik V Covid aşı tatil paketinden yararlanan ilk ziyaretçiler oldu. Letonyalı arkadaş grubu kendi ülkelerinin AB onaylı Pfizer, Moderna ve Johnson & Johnson Covid aşılarını sunmasına rağmen, İtalya'nın merkezinde karayla çevrili bağımsız bir devlet olan San Marino'ya bir gezi yaptılar.


İtalya'dan almayı beklediği diğer aşı dozlarının gelmemesi üzerine Şubat ayında Rusya ile bir anlaşma imzalayan 34 bin nüfuslu San Marino'da herkes en az bir doz koronavirüs aşısı olurken genellikle Avrupa Birliği tarafından onaylanmayan Rus aşısı olundu.

Almanya, İsviçre, Avusturya, Ermenistan, Arjantin, ABD ve BAE dahil olmak üzere ülkelerden bir çok turistin şimdiden rezervasyon yaptırdığı San Marino'da yetkililer dünyanın her yerinden tatil paketiyle ilgili sorular soran ve rezervasyon yaptırmak isteyen mailler aldıklarını açıkladılar.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum