Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turizminde alarm zilleri çalmaya başladı!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'da turizm sektöründe alarm zilleri çalmaya başladı.

  • Reklam
Rus turizminde alarm zilleri çalmaya başladı!
30 Haziran 2022 - 04:38
Reklam
Yazın ilk ayında Rusya'nın önemli turizm merkezlerinden Kırım'daki otel rezervasyonlarının geçtiğimiz yıla kıyasla üçte bir oranında azaldığı bildirilirken Simferopol havaalanının kapalı olması nedeniyle ulaşımın güçleştiği yarımadada otellerin doluluk oranının yüzde 50'de kaldığı belirtildi. Rusya'nın resmi istatistik servisi Rosstat da yılın ilk çeyreğinde Kırım'a seyahat eden Rusların sayısının yüzde 35 azaldığını açıkladı.

2022 yılının Ocak Mart döneminde yarımadada tatil yapanların sayısı 186 bin civarında gerçekleşirken tatilci sayısı Mayıs ayında ise 330 bine yükseldi ancak bu sayı da geçtiğimiz yıl kaydedilen ziyaretçi sayısının yüzde 37 gerisinde kaldı. Kırım'daki otellerin müşteri çekebilmek için ortalama yüzde 20 oranında fiyat indirdiğini aktarılırken Moskova dahil farklı bölgelerden Kırım'a ulaşım hem zor, hem pahalı, hem de uzun sürüyor.

Karayolu ve tren ile ulaşımın da zor olduğu Rusya'nın önemli turizm merkezlerinden Kırım'ın Ukrayna'daki çatışma ortamına yakınlığının da turist sayısındaki düşüşte bir diğer caydırıcı unsur olduğu belirtildi.

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum