Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya'da gündem 'Aşı Turizmi'

Çekya'da Rusya kökenli bir iş insanının, korona aşısı olmak isteyen Avrupalıları turist olarak Rusya'ya getirmek istediği belirtildi.

Rusya'da gündem 'Aşı Turizmi'
29 Ekim 2020 - 19:08
Reklam

Rus Kommersant gazetesinin haberine göre, Andrey Konstantinov adlı girişimci iş insanı 30 bin Çek kronu yani 100 bin ruble karşılığında Sputniktrip adı altında tur başvuruları toplamaya başladı.

Rusya Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından sıradan bir dolandırıcılık vakası sözleriyle tanımlanan girişimlikle ilgili olarak bakanlık yetkilileri, koronavirüs aşısını para karşılığı turistlere satmak gibi bir niyetlerinin olmadığını dile getirdi.


Rusya'da bazı turizm sektörü gözlemcileri bir aşı turizminin başlaması olasılığına sıcak bakarken DSM Group'tan Sergey Şulyak, 1 Mayıs 2021'de Sputnik-V aşısının üçüncü aşama testlerinin başarılı olması durumunda böyle bir talebin başgösterebileceğini savunurken, Rusya'nın Avrupalılar nezdindeki imajı nedeniyle bu talebin sınırlı kalacağını belirtti.

Reklam


Aşı turizmi olasılığına sıcak bakan Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze, Rusya'da bugüne kadar tıbbi yardım almaya gelen yabancıların büyük oranda eski Sovyet cumhuriyeti vatandaşları olduğuna dikkat çekerken bu tür gezileri organize etmenin ülkedeki tur operatörlerinin ilgi alanı dışında olduğunu belirtti.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum