Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Schengen Bölgesi ülkesinden örnek adım! Türkiye'yi riskli ülkeler listesinden çıkardı

Avrupa Birliği Türkiye’yi riskli bölge ilan ederken, bir Scehengen Bölgesi ülkesi tersini yaptı.

Reklam
Schengen Bölgesi ülkesinden örnek adım! Türkiye'yi riskli ülkeler listesinden çıkardı
01 Mart 2021 - 13:50
Reklam
Avrupa Birliği (AB) koronavirüs salgını kriz başladığından beri Türkiye'yi riskli bölge statüsünde tutup, turist göndermemek için kulis yaparken, bir ülke tam tersi bir tutum sergiledi.

Amerika, Maldivler, Portekiz, Brezilya, İngiltere, Arnavutluk, Moldova, Avusturya'nın bazı bölgeleri, İtalya'nın bazı bölgeleri, Şili, Barbados, Peru ve Lüksemburg da İsviçre tarafından riskli ülkeler arasına eklenirken Türkiye bu listede yer almadı.


Bu İsviçreli turistlerin güvenli bir şekilde Türkiye'yi tercih edebileceği anlamına geliyor.


Almanya'nın da riskli ülkeler arasından çıkarıldığı liste 8 Mart'tan itibaren geçerli olacak ve liste yapılırken, her yüz bin kişide 60 bulaşma oranının üzerinde olanlar tercih edildi. 


Riskli ülkelerden gelenlerden, gelmeden en geç 72 saat içinde negatif bir test sonucu istenecek. Bu kişiler uçağa böyle binebilecekler ve geldikten sonra karantinaya girecekler. Karantinanın 7’nci gününde bir daha test yaptırmak zorundalar.


Türkiye'yi riskli ülkeler arasına almayan İsviçre, yine de diğer Avrupa ülkeleri gibi vize vermezken İsviçre vizesinin açılması için, aşılamanın ve bu ülkede kabul gören bir aşının geçerli olması gerekiyor.

İsviçre'de bazı kantonlar, Çin aşısı alabileceklerini ve bu konuda görüşmeler yaptıklarını açıklamıştı ve ilk çıkan aşı en başarılı, diye bir şey yok demişlerdi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum