Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sektör ağır bedel ödüyor diyerek turizm sezonunun ne zaman başlayacağını sordu!

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

  • Reklam
Sektör ağır bedel ödüyor diyerek turizm sezonunun ne zaman başlayacağını sordu!
18 Mayıs 2021 - 17:08
Reklam
Turizmde rakip olan İspanya, Yunanistan ve İtalya'nın turizm sezonunu açtığını, en önemli pazar olan Rusya'nın bu sene vatandaşlarını Mısır’a yönlendirdiğini belirten CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak Türkiye'nin sezonu ne zaman açabileceğinin belli olmadığını kaydetti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Rusya’ya yaptıkları ziyaretten ellerinin boş döndüğünün anlaşıldığını söyleyen CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Bakan Ersoy ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın ziyaretinin ertesi günü Rus Havayolu Şirketi Aeroflot’un Türkiye’ye olan Haziran ayı uçuşlarını iptal etmesinin bu yönde verilen bir mesaj olduğunu, dış basında Türkiye’nin turizm sektörüne yönelik yaşayacağı kayıplar nedeniyle Mısır, Tunus ve Sri Lanka ile birlikte Kırılgan Dörtlü olarak anılmaya başladığını vurguladı.


2020 yılında turizme can suyu olan Rusya pazarını da kaybedimek üzere olduğunu, Rus basınında Türkiye’ye yönelik uçuşların en erken Eylül ayı başında başlatacağını yönelik sürekli haberler çıktığını belirten ve turizm sektörünün sahipsiz bırakılmanın bedelini çok ağır ödediğine vurgu yapan CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak soru önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi:


1) 2021 turizm sezonu ne zaman başlayacaktır?

2) Sezonun açılmasına yönelik hangi tedbirler alınmaktadır?
3) 17 Mayıs tarihinde Rusya ile yapılan ikili görüşmeler sonrasında kamuoyuna herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştır. Görüşmelerde hangi öneriler sunulmuştur?
4) Görüşmeler sonrasında herhangi bir konuda uzlaşı sağlanmış mıdır?
5) Sıkıntı içerisinde bulunan turizm sektörüne yönelik krediler dışında hangi destekler verilecektir?
6) Kamuoyunda büyük tepki toplayan ve sonrasında Bakanlığın sosyal medya hesaplarından kaldırılan ‘Keyfini Çıkar. Aşılandım’ yazılı maskelerin kullanıldığı reklam filmini hangi reklam şirketine, ne kadar maliyetle yaptırdınız?
7) İngiltere ve Almanya pazarına yönelik herhangi bir çalışmanız var mı?”


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum