Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat acentalarının uzun vadeli kredi talebi TBMM gündeminde

TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın gündeminde seyahat acentaları vardı.

  • Reklam
Seyahat acentalarının uzun vadeli kredi talebi TBMM gündeminde
18 Şubat 2022 - 07:26
Reklam
TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada seyahat acentaları ve turizm sektörünü gündeme getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız bütün umudunu turizme bağlayan iktidarın maalesef seyahat acentalarını ikinci plana atıp hiç bir destek vermediğini söyledi.

Yaptığı konuşmada Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenen CHP Aydın Milletvekili Yıldız Türkiye'de 2019 yılında turizmde 35 milyar ciro yapan 14 bin seyahat acentası olduğunu ancak 2020'den bu tarafa fatura kesmeyen seyahat acentalarının da olduğunu kaydetti. Özellikle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenen Yıldız şunları söyledi:


''Bu 14 bin seyahat acentasına destek vermediğiniz takdirde, önümüzdeki sezonda kesinlikle ve kesinlikle hiçbir beklenti içerisine girmeyin. Aydın bölgemizde Kuşadası ve Didim turizm bölgesidir. Hem otelcilerle hem restorancılarla hem kafelerle, herkesle konuştuğumuzda, bu enerjiyle bizim otel açma şansımız yok. Bir an önce hükümet bize uzun vadeli kredi versin ki otellerimizi, kafelerimizi, restoranlarımızı açalım, aksi takdirde hizmet veremeyiz diyorlar.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum