Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat balonu patladı! 1 yıl sonra başlayan uçuşları tekrar durdurdular

Koronavirüsle etkin bir şekilde savaşan Yeni Zelanda ve Avustralya, aralarında seyahat balonu başlatınca dünyanın gözü bu iki ülkeye çevrilmişti.

  • Reklam
Seyahat balonu patladı! 1 yıl sonra başlayan uçuşları tekrar durdurdular
24 Nisan 2021 - 22:07
Reklam
Koronavirüs dünya genelinde hız kesmeden can alırken, Yeni Zelanda ve Avustralya arasındaki seyahat balonu ile karantinasız seyahat uluslararası kamuoyunda kendinden sıkça söz ettirdi.

Salgınla başarılı bir şekilde mücadele eden iki ülkenin seyahat balonu adını verdikleri sistemle karantinasız şekilde sınırlarını birbirlerine açması sonrasında Avusturalya'da bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin ardından Yeni Zelanda, 1 yılın ardından 19 Nisan'da başlayan karşılıklı uçuşları yeniden durdurdu.


Dünya genelinde artan koronavirüs salgınında pek çok ülke karşılıklı olarak uçuşları durdurmuştu. Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana uçuşların durdurulduğu Yeni Zelanda ve Avusturalya arasındaki uçuşlar, seyahat balonu yöntemi ile 19 Nisan'da yeniden başlamış ancak Yeni Zelanda'daki Auckland Havalimanı'nda bir çalışanın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından seyahat balonu yönetimine ilişkin endişeler artmıştı.


Yaşanan gelişmelerin ardından Avusturalya'nın Perth kentinde bir kişide koronavirüs tespit edilmesi sonrasında Yeni Zelanda, 1 yılın ardından 19 Nisan'da başlayan karşılıklı uçuşları bir kez daha durdurdu.


Perth'te ise 3 günlük karantina ilan edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum