• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat uyarılarını güncelleyen ABD'den Türkiye kararı!

ABD, koronavirüs salgını nedeniyle uyguladığı seyahat uyarılarını güncelledi.

  • Reklam
Seyahat uyarılarını güncelleyen ABD'den Türkiye kararı!
02 Şubat 2022 - 02:44
Reklam
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), yeni açıkladığı listelerde bazı ülkeleri yeniden seyahat etmeyin sınıfına aldı.

Omicron varyantının tüm dünyada baskın hale gelmesi ve vaka sayılarında artışa neden olmasıyla birlikte ABD hükümeti Aralık ortasından bu yana 60’tan fazla ülkeyi yeniden seyahat uyarıları listesine dahil etti ya da kategorilerini değiştirdi. Mevcut durumda yaklaşık 130 ülke hakkında çeşitli kategorilerde seyahat uyarıları yayınlayan CDC son olarak koronavirüs vakalarının artışa geçtiği Anguilla, Fransız Guyanası, Moldova, Saint Vincent ve Granada’yı 4. seviye olan en yüksek riskli ülkeler sınıfına aldı.


CDC tarafından güncellenen liste sonrasında ABD Dışişleri Bakanlığı da artan koronavirüs vakaları nedeniyle Meksika için seyahat etmeyin uyarısı yayınlarken son olarak güncellenen listede üçüncü kademeye alınan ve seyahat konusunda dikkatli olunması gereken ülkeler arasına Brunei, Fransız Polinezyası, Gambiya, Gine, Honduras, Liberya, Nepal ve Umman da eklendi. Türkiye de CDC'nin en yüksek riskli ülkeler listesinde yer alıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum