Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sezon açılmadan oteller yüzde 70 doluluk oranına ulaştı

Türkiye'nin önemli kış turizmi ve kayak merkezlerinden Erciyes Dağı'ndaki oteller, sezon başlamadan yüzde 70 yatak doluluk kapasitesine ulaştı.

  • Reklam
Sezon açılmadan oteller yüzde 70 doluluk oranına ulaştı
11 Kasım 2021 - 13:51
Reklam
Yaz sezonu boyunca tesisleri kışa hazırlamak için çalıştıklarını söyleyen ve misafirlere konforlu bir tatil sunabilmek için yazın her türlü çalışmayı eksiksiz yaptıklarını vurgulayan Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes'te yaz boyunca hem yeni pistlerin açılması, teleferiklerin tamiri hem de buradaki alt yapının olgunlaşmasıyla alakalı çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Bölgedeki bütün tesislerin elden geçirilerek kışa hazırlandığını ve ilave pistlerin açıldığını bu yıl inşaatına başlanan ve kısa sürede tamamlanan 3 otelin sezon başından itibaren misafir ağırlamaya başlayacağını belirten Cıngı, konaklama yatırımlarının önümüzdeki yıllarda da süreceğini ifade etti. Erciyes'te her yıl yeni bir yatırımın heyecanı yaşadıklarını vurgulayan Cıngı, şöyle devam etti:


''Bu yıl inşallah yeni otellerimiz hizmete girecek. Artık Erciyes'te her yıl yeni yatırımlar, yeni konaklama tesisleri görmek mümkün. 3 otelimiz hizmete girecek. Bu 3 otel dağdaki kapasitemizi 250 yatak daha artıracak. Bu sene dağ otellerinde 2 bin yatakla hizmet vereceğiz. Tabii ki bu yatak kapasitesi her yıl artmaya devam edecek. Çünkü bu yıl hizmete girecek 3 otelimiz gibi inşaat aşamasında olan daha çok sayıda otelimiz var. Bunlar da ilerleyen yıllarda müşteri almaya başlayacak. 5 yıl içerisinde 5 bin yatak kapasitesine ulaşmış olacağız.''


Bu yıl da her zamanki gibi Erciyes'e yoğun bir talep olduğunu aktaran Cıngı şöyle devam etti: ''Merkezimizin Kayseri merkezine yakınlığı ve yol kalitesinden dolayı misafirlerimiz şehir otellerini de tercih edebiliyor. Yani Erciyes'e gelen bir misafir konaklama sorunu yaşamaz. Hem dağda hem de şehirde otel imkanı misafirlerimiz açısından da olumlu bir durum. Buraya gelen misafirlerimizin bazıları dağ otelinde kalarak buranın havasını solumak istiyor bazıları ise gündüz kayağını yapıp akşam şehir merkezinde konaklamayı tercih ediyor. Otellerimiz kış sezonunu satmaya devam ediyor. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından oldukça iyi talep var. Yatak sayısının yaklaşık yüzde 70'i rezerve edilmiş durumda diyebiliriz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum