Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sezon başlamadan turizmciler aşılansın!

Turizm sektörü temsilcileri, 2021 sezonu başlamadan turizm çalışanlarının da en kısa sürede aşılama programına dahil edilmesini istedi.

  • Reklam
Sezon başlamadan turizmciler aşılansın!
19 Ocak 2021 - 12:27
Reklam
Rekor rakamlarla 2019'u kapattıktan sonra 2020 için hedef büyüten ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı hedeflerini tutturamayan turizm sektörü, aşılama çalışmalarını yakından takip ediyor.

Sağlık Bakanlığı'na turizm çalışanlarının da sezon başlamadan önce aşılama programına dahil edilmesi yönünde taleplerini ilettiklerini aktaran sektör temsilcileri turizm personelinin aşılanmasının önümüzdeki turizm sezonunda diğer ülkeler ile rekabette Türkiye'yi dünyada öne çıkaracağını belirtti.


Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin turizm çalışanı olduğunu kayededen turizmciler, sezon öncesi turizm çalışanlarının aşılama programına dahil edilmesinin dünya genelinde olumlu bir hava oluşmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde aşı olanların tatile gidebilmesi yönünde bir düşüncenin gündeme getirildiğini, böyle bir karar alınırsa aşı olanlara seyahat izni verileceğini belirten turizm sektör temsilcileri seyahat edenlerin de gidecekleri ülkelerdeki aşılama çalışmalarını yakından takip edeceklerini ve buna göre bir tercihte bulunacaklarını kaydetti.

Turizm çalışanları sezon öncesi aşılanabilirse 2021 için büyük yol kaydedileceğini dile getiren sektör temsilcileri bu durumun yerli ve yabancı turistlerin önceliğini de etkileyeceğini vurguladı.

Turizm sektör çalışanlarının turizm sezonu öncesinde aşılanmasının yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin güvenini artırarak içini rahatlatacağına vurgu yapan sektör temsilcileri aşının sezon açılışına kadar turizm sektörü çalışanlarına da yapılması durumunda dünya turizm pazarında farkındalık yaratacağını ve Türkiye'nin ön plana çıkabileceğini belirtti.

Güven unsurunun turizmde ne kadar önemli olduğunun 2020'de net bir şekilde anlaşıldığının altını çizen turizmciler Türkiye'nin Güvenli Turizm Sertifikasyonu Programı ile güvenli, sağlıklı ve keyifli tatilin adresi olduğunu kaydetti.

Turizm çalışanlarının aşılanmasının güveni daha da artıracağına işaret ederek turizm sektör temsilcileri ''Güven, turizmin olmazsa olmazı. İnsanlar sağlık yönünden tam anlamıyla emin olduğu destinasyonları önceleyeceklerdir. Ziyaret edecekleri ülkede, konaklayacakları ya da gezecekleri yerlerdeki kişilerin koronavirüs aşısının yapıldığını bilmeleri, muhakkak tercihlerinde bu ülkeleri öncelemelerini sağlayacaktır.'' diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum