Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Şimdi destek zamanı! Yangın bölgesindeki rezervasyonlarınızı iptal etmeyin

Orman yangınlarının da etkisiyle Türkiye'nin turizm beldeleri tatil rezervasyon iptalleri ile kara kara düşünmeye başladı.

  • Reklam
Şimdi destek zamanı! Yangın bölgesindeki rezervasyonlarınızı iptal etmeyin
06 Ağustos 2021 - 11:59
Reklam
Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren ve çıkan yangınlar sonrasında da iptal edilen rezervasyonlardan dolayı büyük darbe yiyen turizm sektörü tatilcilere çağrı yaptı.

Türkiye günlerdir orman yangınlarıyla mücadelesini sürdürürken, turizmin merkezlerinde hem belediyeler hem de turizmciler, dayanışma için rezervasyonları iptal etmeyin çağrısı yaptı.


Pandemiden ağır yara alan turizm sektörü, Bodrum, Marmaris ve Antalya'daki büyük yangınlardan bir darbe daha yerken on binlerce hektarlık alana yayılan yangınlar doğa ile birlikte gelirleri turizme dayalı olan bölge ekonomisini de zora soktu ve yeni rezervasyonlar da yangın nedeniyle sıfırlanmış durumda.


Sektör temsilcileri, pandeminin ardından yangınlarla sektörün direncinin kırılmaya başladığına belirtirken, hem belediyelerden hem de turizmcilerden yerli turistlere rezervasyonlarınızı iptal etmeyin çağrısı geldi. Bölge halkının ana geçim kaynağının turizm olduğuna işaret eden sektör temsilcileri, doğa ile birlikte bölge ekonomisinin de ayakta kalabilmesi için tatil çağrısı yaptı.


Yangınlar uzun sürdüğü için geri dönüşlerin başladığını ve yeni rezervasyonların tamamen bittiğini aktaran, bayram döneminde yaşanan yoğunluğun ardından otellerin boşaldığını, İngiltere'nin Türkiye'yi yeniden kırmızı listeye aldığını ve Eylüle kadar İngiliz turist gelmesinin mümkün olmadığını kaydeden Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu ''Bölgenin dinamiği yerli misafirler. Marmaris'in ayakta kalması isteniyorsa bir dahaki sene de yine gelmek istiyorsanız rezervasyonlarınızı iptal etmeyin. Ege bir yaşam şeklidir denizi ile balığı ile ağacı ve ormanı ile. Yeniden yerine koyacağız.'' ifadelerini kullandı.

Yangınları söndürmek için büyük çaba harcayan bölge belediyelerinden de rezervasyonunuzu iptal etmeyin çağrısı gelirken Datça Belediyesi otellerdeki yoğun rezervasyon iptallerinin ardından Twitter'dan rezervasyonlarınızı iptal etmeyin çağrısı yaptı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum