Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Suikast timi otellerde keşif yapıp otel odasında atış talimi yapmış!

İstanbul'da otellerde konaklayan İsrail vatandaşlarına yönelik suikast hazırlığında olduğu tespit edilen İranlı 10 kişilik suikast timi farklı tarihlerde yapılan operasyonlarla yakalanmıştı.

  • Reklam
Suikast timi otellerde keşif yapıp otel odasında atış talimi yapmış!
02 Ağustos 2022 - 12:26
Reklam
Mayıs ve Haziran ayında İran'da bürokrat ve bazı bilim adamları silahlı ve bombalı saldırıda hayatını kaybetmiş İran bu durumun İsrail’i sorumlu tutmuştu. İntikam alınacağı yönde basında yayınlar çıkmasının ardından İsrail’de İstanbul’da tatilde bulunan İsrail vatandaşlarına geri dönün çağrısında bulunmuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele ekipleri ile Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yaptığı çalışma uluslararası bir krize neden olacak suikast ya da suikastlar dizisinin önüne geçmişti. İstanbul’da İsrailli turistlere eylem hazırlığında yakalanan İranlı 10 kişilik suikast timinin keşif görüntülerine ulaşıldı.


İranlı suikast timinden İran deniz kuvvetlerinde bir dönem asker olan ve tetikçi olarak İstanbul'a gelen Jamal G. İranlı suikastçı Majid N. İle buluştu. İkili Beyoğlu'nda İsrailli turistlerin kaldığı otelleri tek tek araştırmaya başldıktan sonra diğerleri sahte pasaportlar kullanarak Türkiye'ye geldi. Suikastçılar Beyoğlu, Fatih ve Beylikdüzü’nde otel ve günlük kiralık evlerde kaldı. İsrailli turistler İranlı suikast timi tarafından tek tek takip edilirken kimi restoranda kimi bir kafede kimi cadde ve sokakta adım adım izlendi. Suikast timi İsrailli turistlerin fotoğraf ve videoları çekti.


Suikastçılar, susturucu takılı silahlarla kaldıkları otel odaları ya da günlük kiralık dairelerde atış talimleri de yaptı ve bunun videolarını da birbirlerine gönderdi. Tim üyeleri Beyoğlu'nda buluştuktan sonra silah Majid N. tarafından Jamal G.’ye verildi. İsrailli hedeflerinin bulunduğu otel odasına yakın bir oda kiralayarak sahte pasaportla kiraladığı oda da susturucu takılı tabanca ile iki el deneme atışı bile yapan suikast timinden Jamal G. ve diğerleri dikkat çekmemek için tüm keşiflerde ayrı ayrı yürüdü. O anlar da kemaralara yansıdı.

Kanli bir eylem için hazırlık aşamasını tamamlayan İranlı suikast timi harekete geçemeden MİT ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve terör ekipleri tarafından çökertilirken bu görüntüler de timdeki suikastçıların telefonlarından çıktı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum