Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rekor sayıda İranlı turist beklediklerini açıkladı!

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin salgın öncesinde Türkiye'ye en fazla turist gönderen ülkeler arasında yer alan İran pazarının yeniden yükselişe geçtiğini söyledi.

  • Reklam
Rekor sayıda İranlı turist beklediklerini açıkladı!
28 Şubat 2022 - 03:44
Reklam
Tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yeniden hızlandıran TÜROB ve pazarın önde gelen seyahat acentalarından Sea Travel iş birliğiyle Tahran'da gerçekleştirilen workshop'a İranlı turizmciler büyük ilgi gösterdi.

Salgın sonrasında İran’da düzenlenen en büyük turizm organizasyonu olarak gösterilen workshop ve sonrasında düzenlenen gala gecesine İstanbul, İzmir, Van, Bursa, Sapanca, Kuşadası ve Bodrum’dan otelcilerin yanı sıra İran’dan 400’ün üzerinde seyahat acentasının temsilcileri katıldı. Workshop sonrasında bir rapor hazırlayarak sektörün İran pazarına ilişkin öngörülerini paylaşan TÜROB bu yıl İran turizm pazarının yükselişini sürdüreceğini, özellikle Mart ayındaki Nevruz döneminde İranlıların yine Türkiye’ye akın etmesinin beklendiği öngörüsüne yer verdi.


Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜROB Başkanı Müberra Eresin, İran’dan Türkiye’ye yönelik talebin yeniden canlandığını belirterek, bu canlılığın Mart ayında ağırlıklı olarak başta İstanbul ve Van otellerinde doluluklara olumlu etki yapmasının beklendiğini aktararak şunları kaydetti:


''21 Mart’ta başlayan Nevruz Bayramı İranlı turist trafiğinin en fazla hızlandığı dönem olarak öne çıkıyor. Bu yıl mart ayında 250-300 bin civarında İranlı turistin gelmesini bekliyoruz. Yine İstanbul ve Van'a yüksek talep söz konusu. İstanbul ve Van'ın yanı sıra İzmir, Antalya, Bursa, Sapanca, Kuşadası ve Bodrum'da bu yıl en fazla tercih edilen destinasyonlar arasında yer alacak. 2022 yılı boyunca ülkemizi 2 milyonun üzerinde İranlı turistin ziyaret etmesini bekliyoruz. Türkiye, İran için öncelikli destinasyonlar arasında yer alıyor. İranlı turistlerin yurt dışı tatillerinde en çok tercih ettiği ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sırada yer alıyor. Bu yıl da bu unvanı sürdürmeyi hedefliyoruz.''


2022 yılının ilk ayında İran pazarından gelen olumlu işaretlerle bu yıl Türkiye’yi 2 milyonun üzerinde İranlı turistin ziyaret edeceği, 2017 yılındaki 2,5 milyonluk rekorun ise 2023 yılında aşılabileceği beklentisinin oluştuğuna değinen TÜROB Başkanı Müberra Eresin şöyle devam etti:

''İran'dan Türkiye'ye yönelik talep yeniden canlandı. Bu canlılığın Mart ayında ağırlıklı olarak başta İstanbul ve Van otellerinde doluluklara olumlu etki yapmasını bekliyoruz. 2022 yılı boyunca ülkemizi 2 milyonun üzerinde İranlı turistin ziyaret etmesini bekliyoruz. 21 Mart’ta başlayan Nevruz Bayramı İranlı turist trafiğinin en fazla hızlandığı dönem olarak öne çıkıyor. Bu yıl mart ayında 250-300 bin civarında İranlı turistin gelmesini bekliyoruz.''


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum