• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Taksici terörü bitmek bilmiyor! Kadın turisti kaçırıp darp etti sonra taksiden atarak sürükledi

İstanbul Şişli'den aldığı Fransız turistleri Taksim'e getiren taksici, iddiaya göre turistlerden fazla para istedi.

  • Reklam
Taksici terörü bitmek bilmiyor! Kadın turisti kaçırıp darp etti sonra taksiden atarak sürükledi
22 Ocak 2022 - 07:52
Reklam
Reklam
Beyoğlu'nda yaşanan olay taksicilerle ilgili yaşanan sorunları bir kez daha gözler önüne serdi.

Turistlerin karşı çıkması üzerine çıkan tartışmanın ardından aracı kilitleyen, kadın turisti kaçırıp darp ettikten sonra yaka paça taksiden atarak sürükleyen taksicinin estirdiği terör anları ise çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.


Fransa'dan Türkiye'ye gelen 24 yaşındaki Loubna-Djamel Bendeddouche çifti, Karaköy'de kaldıkları otelin önünden 34 THL 61 plakalı taksiye binerek Taksim'e gitmek istediklerini söyledi. İddiaya göre, taksimetrenin 21 TL yazması üzerine 100 TL veren turistlere taksici, para üzeri yok, gidin diye bağırmaya başladı. Taksicinin para üstünü vermediğini ileri süren Fransız çift ile taksici arasındaki tartışma büyüyerek arbedeye dönerken Djamel Bendeddouche'yi Taksim'de araçtan indiren sürücü, kadın turisti ise araca kilitleyerek kaçırdı. O anlar kadın turist tarafından cep telefonuyla kaydedildi.


Görüntüleri çeken kadın turistin ''Bu şaka mı ne? Beni Taksim'e geri götür'' diye defalarca bağırdığı duyulurken Loubna Bendeddouche'nin ifadesine göre, bir süre kadını ara sokaklarda gezdiren taksici, daha sonra Karaköy'e yöneldi. Meclis-i Mebusan Caddesi'ne gelen ve burada kadını darp ederek araçtan indirmek isteyen taksici ile kadın turist arasında burada yaşananlar da olay yerindeki bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla ile kaydedildi. Cep telefonu görüntülerinde, kadını darp ettiği görülen taksici, kadının çekerek zorla araçtan indiriyor. Kadını yerlerde sürükleyen taksici, bir taraftan da kadına küfürler ediyor.


Franszı turist çiftin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Fransız turistleri alarak karakola götürürken ifadesi alınan turistler taksi sürücüsünden şikayetçi oldu. Polisin taksiciyi gözaltına aldığı, İstanbul’da Fransız turisti alıkoyup döven taksiciye para cezası ve ev hapsi verildiği ve taksicinin Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi'nin de iptal edildiği öğrenildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum