Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ne denetim, ne ceza fayda etmiyor! Taksiciler turistlere bildiğini okumaya devam ediyor

İstanbul Taksim Meydanı'nda turistler ile taksici arasında gerginlik yaşandı.

  • Reklam
Ne denetim, ne ceza fayda etmiyor! Taksiciler turistlere bildiğini okumaya devam ediyor
22 Ağustos 2021 - 14:17
Reklam
İstanbul'da Beyoğlu ve Eminönü'nde Trafik Şube Denetleme Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Ekipleri tarafından zon zamanlarda sıklıkla yapılan taksi denetimlerine ve taksicilerin turistlere karşı uyguladıkları taksimetre açmama, yakın mesafe götürmeme, kötü davranış gibi kural ihlallerinden dolayı uygulanan cezai işlemlere rağmen taksici esnafının turistlere karşı davranış ve tutumlarında değişiklik olmuyor.

Takcisi esnafının turistlere karşı uyguladıkları kötü davranışların son örneği Taksim Meydanı'nda yaşandı. Taksim Meydanı’nda durdurduğu taksiye binmek isteyen turist ile taksimetreyi açmadan pazarlık eden taksici ücret konusunda anlaşamadığı turisti aracına almadı.


10 metre ileride duran aynı taksiye turist bir aile bindi bir süre hareket etmeden turistlerle pazarlık yapan taksici hareket ettikten 2-3 metre sonra durarak ücret konusunda anlaşamadığı bu aileyi de aracından indirerek uzaklaştı.


Orada bulunan DHA ekibinin saniye saniye görüntülediği olay sonrasında turistler ''Sürücüye Mecidiyeköy’de bir AVM’ye gitmek istediğimizi söyledik, taksimetre açmak istemedi, önce 160 sonra 80 lira istedi, sonra da bizi taksiden indirdi.'' diye konuştu.


Turistler daha sonra DHA muhabirinin durdurduğu başka bir taksiye binerek bölgeden uzaklaştılar.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum