Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Taksiciler turistlerin 45 bin TL değerindeki paralarını çaldı!

Yabancı turistleri hedef alan taksicilerin toplam 2 bin 800 dolar ve 300 TL (yaklaşık 45 bin TL) çaldığı olay MOBESE kameraları tarafından kaydedildi.

  • Reklam
Taksiciler turistlerin 45 bin TL değerindeki paralarını çaldı!
21 Mayıs 2022 - 10:50
Reklam
MOBESE kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde Şişli'de bir AVM önünde Libya Uyruklu Mohammet Mıftah Abudhaır yanında bulunan arkadaşıyla birlikte taksiye bindi.

İddiya göre, yola çıkmadan pazarlık yaptığı turistlerin verdikleri paraları bunlar sahte, yırtılmış bunlar, burada geçmez, sadece AVM'de kullanabilirsiniz bu paraları diyerek, el çabukluğu ve tırnakçılık yöntemiyle Abudhaır'ın bin 500 dolar ve 300 lirasını alan taksici ardından geri kalan paralarını iade edip turistleri taksiden indirdi.


Yine aynı AVM önünde birkaç gün sonra gerçekleşen başka bir olayda ise hedefte Özbekistan Uyruklu turist Doston Jalolov vardı. Jalolov'unda bin 300 doları aynı yöntemle çalınırken o anlar da cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülendi. İhbar üzerine harekete geçen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, yapılan çalışmalar ve izlenen MOBESE kamera görüntülerinin ardından olay gerçekleştirdikleri belirlenen taksici Serkan Y. ve Emre B.'yi gözaltına alırken emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum