• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tam kapanma tatil paketleri ilgi görmedi! Çeşme otelleri boş kaldı

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından İzmir'in Çeşme ilçesindeki birçok otelin, tam kapanmayı kapsayan 17 günlük tatil rezervasyon paketleri beklenen ilgiyi görmedi.

  • Reklam
Tam kapanma tatil paketleri ilgi görmedi! Çeşme otelleri boş kaldı
30 Nisan 2021 - 11:23
Reklam
Reklam
Ülke genelinde başlayıp 17 gün sürecek olan tam kapanma sebebiyle Çeşme'deki oteller de bu süre için tatil paketlerini satışa sundu ancak Bodrum'da günler önce başlayan uzun trafik kuyrukları Çeşme'de yaşanmadı. Birçok otel tarafından satışa sunulan 17 günlük tatil paketleri beklenen ilgiyi görmedi.

17 günlük tam kapanma nedeniyle bölge otellerine talep olduğunu ancak gerçekleşen taleplerin istenen seviyelerde olmadığını kaydeden Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Aslında süre uzun olduğu için otellerde de ciddi indirimler ve kampanyalar da yapıldı. Ancak otellerle yaptığımız görüşmelerde tam kapanma paketlerine ilginin yüzde 10-15 seviyelerinde olduğunu söyleyebiliriz. Kapanma başladıktan sonra misafirlerin seyahat izin belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor. Örnek vermek gerekirse kısıtlama kapsamına girmeyen bir kişi, tam kapanma döneminde istediği gün ve saatte rezervasyon yaptırabilir. Ancak otel yetkililerine, hangi sebeple orada olduğunu yine ibraz etmek zorunda kalacak.''


Tam kapanma kapsamında uygulanacak olan seyahat kısıtlaması sebebiyle tatilcilerin çoğunun rezervasyonlarını iptal ettiğini belirten ÇEŞTOB Başkanı Demir tesislerin 17 günlük rezervasyon fırsatı oluşturduğunu ancak buna da rağbet olmadığını, Çeşme'deki yoğunluğu genellikle yazlıkçıların oluşturduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum