Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tatile çıkacaklara otel ve aşı uyarısı!

Türkiye'de ve Dünya'da Covid-19’a karşı aşılama kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor.

  • Reklam
Tatile çıkacaklara otel ve aşı uyarısı!
17 Temmuz 2021 - 09:43
Reklam
Dünya genelinde koronavirüse karşı uygulanan aşılar 3 milyar 570 milyon dozu, Türkiye’de ise uygulanan toplam aşı sayısı 62 milyon 189 bini 354’ü geçti.

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) yaz sezonunun başkaması ile birlikte tatile çıkacaklara önemli uyarılarda bulundu.


Çift doz aşılamanın tamamlanmasının virüsün varyantlara karşı daha çok koruyacağını ve toplumsal bağışıklığı arttırarak hastalanma riskini azaltacağını söyleyen TÜSAD Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Onur Turan yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Aşı bulaş riskini aza indirgeyecektir. Sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmemiz için, çift doz aşımızı yaptırmalı, maske, mesafe, hijyen kurallarına da mutlaka uymalıyız. Tatil yeri seçiminde daha sakin ve izole yerleri tercih edilmesiyle riskin azaltılabilecektir. Delta varyantı, şu ana dek tanımlananlar içerisinde en hızlı ve kolay bulaşabilen varyant.''


Yurt dışından gelen turistlerin çoğunlukta bulunduğu, kalabalık otel ve konaklama yerlerinin Covid-19 açısından riskli ortamlar olabilceği uyarısında bulunan Turan şöyle devam etti:

''Yabancı turistlerin çoğunlukla bulunduğu otel, konaklama tesisleri gibi yerlerden uzak durulmalı. Bu tür tatil yerlerine gidilirse, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Kalabalık havuzlara girilmemesi ve havuz ya da deniz içerisinde sosyal mesafenin korunması koruyucu olacaktır. Kalabalık otel ve konaklama yerleri Covid-19 açısından riskli ortamlar olabilir. Tatil yerinde kapı kolları, şezlonglar ve havlular bulaş açısından risk unsuru olabilir. Sık sık ellerin yıkanmak riski azaltacaktır.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum