Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TCDD'den şehirlerarası tren seyahatlerinde aşı kararı!

Şehirlerarası tren yolculuklarında 18 yaş altı yolcular HES koduyla seyahat edebilecekken, 18 yaş üzeri yolcular aşı olduklarını HES uygulamasından belgeleyecek.

  • Reklam
TCDD'den şehirlerarası tren seyahatlerinde aşı kararı!
03 Eylül 2021 - 15:26
Reklam
TCDD Taşımacılık AŞ'nin İçişleri Bakanlığı'nın Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu Genelgesi çerçevesinde aldığı karara göre şehirlerarası tren yolculuğuyla ilgili olarak 2 yaş altı bebek yolcular için HES kodu gerekmiyor, 18 yaş altı yolcular ise HES koduyla biletlerini alabilecek, trenle seyahat edebilecekler.

18 yaş üzeri yolcular biletlerini HES koduyla satın alacak ve trene binerken aşılı olanlar ve hastalığı geçirerek bağışıklık kazanan yolcular durumlarını HES uygulamasından belgeleyerek, aşılanmamış ve hastalık geçirmemiş yolcular ise azami 48 saat öncesinde yaptırılan negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmek suretiyle seyahat edecekler.


Konuyla ilgili kontrollerle birlikte gar ve istasyon girişlerinde HES kodu kontrolü devam edecek. Bununla birlikte YHT kontrol noktaları ile trenlerde yapılacak kontrol esnasında gerekli belgeleri ibraz edemeyen yolcuların seyahatine izin verilmeyecek, trende tespiti halinde ilk istasyonda trenden indirilerek bilet ücretleri iade edilmeyecek. Seyahat bilgileri, salgın süresince gerekli önlemleri almak ve gerektiğinde filyasyon uygulamalarında kullanılmak üzere yetkili makamlarla paylaşılacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum