• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turistik gezide düşen helikopterdeki yolcuları ayı yedi!

Turistik gezi yaparken yaşanan helikopter kazası ve sonrasında yaşananların hikayesi korku filmlerini aratmayacak boyutta.

  • Reklam
Turistik gezide düşen helikopterdeki yolcuları ayı yedi!
21 Temmuz 2022 - 01:20
Reklam
25 yaşındaki eski bir spor yıldızı ve yanındaki iki ünlü iş insanı turistk geziye çıktıkları helikopterleri düştükten sonra boz ayılara yem oldu.

Rusya'nın önemli turizm bölgesi Kamçatka'da meydana gelen kaza ile edinilen bilgiye göre sınrılı sayıda uçuşun yapıldığı ve oldukça pahalı olan turistik geziye çıkmış olan ve helikopterde bulunanların ünlü birer iş insanı olan Zoya Kaygorodova ve Sergey Kolesnyak olduğu açıklanırken Zoya Kaygorodova ve Sergey Kolesnyak’ın gezi için 4 bin 250 pound ödeme yaptığı açıklandı.


Ölen üç kişinin cesetlerinin helikopterin enkazının çevresinden ayılar tarafından sürüklendiği ve götürüldükleri yerde yenildiklerini düşünen kurtarma ekipleri, Rusya'nın uzak doğusundaki Kamçatka yarımadasındaki Gayzer Vadisi'nde helikopterin kömürleşmiş kalıntılarını buldu. Enkaz kazadan bir gün sonra ve Uzon yanardağından yaklaşık sekiz mil uzakta keşfedildi. Kaza mahallinden uzakta insan kalıntılarının bulunduğu bildirildi. Yetkililer helikopterin özel bir uçuşta olduğunun kaydedildiğinin ve bu yüzden de ölenlerin turist olarak kabul edilmediğini açıkladı.

Ukrayna ile yaşanan savaş yüzünden uygulanan yaptırımlar, zengin Rusların popüler Batı destinasyonlarını ziyaret etmek yerine kendi ülkelerini keşfetmelerine yol açmıştı. ​Helikopter kazasının yaşandığı ​​​​​​Kamçatka Yarımadası çok fazla boz ayıya ev sahipliği yapmasıyla tanınan bir bölge olmasına rağmen turistlerin yoğun olarak gittiği bir yer. Bölge, yaklaşık olarak Kaliforniya ile aynı büyüklükte olan yarımadada yaşayan tahmini 10.000 ila 14.000 yırtıcı hayvanla, gezegendeki en yüksek boz ayı yoğunluğundan birine sahip.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum