Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyyar ve kaçak seyahat acentalarına ceza yağdı!

Özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu ve çok sayıda seyahat acentasının faaliyet gösterdiği Beyoğlu Talimhane'de akşam saatlerinde acentalar kapandıktan sonra kaçak seyahat acentaları tur stantları açıyor.

  • Reklam
Seyyar ve kaçak seyahat acentalarına ceza yağdı!
13 Eylül 2021 - 11:39
Reklam
İstanbul'da özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu ve çok sayıda seyahat acentasının faaliyette olduğu noktalardan Beyoğlu Talimhane'de akşam saatlerinde acentalar kapandıktan sonra yabancı uyrukluların o iş yerlerinin önüne stant kurarak turistlere şehir içi ve şehir dışı kaçak turlar sattığı görüntülenmişti.

Seyyar olarak kurulan ve kaçak seyahat acentası faaliyetterinde bulunanlara yönelik yapılan denetimlerle ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kültür Turizm Komisyonu denetimleri kapsamında yapılan çalışmalarda, 12 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri arasında Beyoğlu Talimhane'de yer alan ve yabancı uyruklu kişiler tarafından kaçak olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen turizm acentası görünümlü kaçak stantlara yönelik denetim gerçekleştirildiği belirtildi. Denetimlerde kaçak stantlarda görevli 60 kişinin men edildiği belirtilirken 15 kişiye ise toplam 78 bin TL idari para cezasının uygulandığı ifade edildi.


Kaçak ve seyyar seyahat acentası faaliyetleri gündeme geldiğinde bölgede faaliyette olan TÜRSAB belgeli seyahat acentaları tepki göstermiş ''Tamamen Arapça basılmış ve TÜRSAB üyesi değil. Müşteri gibi konuştuğumuzda bize acayip fiyatlar verdiler. 200 liraya Bursa turu verdiler. Kimse 200 liraya Bursa’ya gidemez, maliyetini kurtarmaz. Bu stantları zabıtalar gelerek topladı. Kesinlikle yasadışı çalışıyorlar, yasak ve korsan turizm yapılıyor. Seyahat acentalarınınTürkiye’ye getirmiş oldukları turistleri, Suriyeli mülteciler dolandırıyor. TÜRSAB üyesi misiniz diye sorduğunuzda TÜRSAB nedir diyorlar. Turları düzenleyenler kesinlikle TÜRSAB üyesi olmak zorunda. Okul servisleri ile turizm taşımacılığı yapmak da kesinlikle yasak. Bu standları kuranların hemen hepsi Suriyeli, herkes turizm işi yapıyor. Kimsenin belgesi, yetkisi yok. Ben turizm okudum, turizm mezunuyum. Biz ülkeyi tanıtıyoruz, onlar ekmeğini yiyor.'' ifadelerini kullamışlardı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum