Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm cenneti Marmaris hayalet şehre döndü! Oteller ve sokaklar boş kaldı

Orman yangınlarının ardından Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Marmaris'in tamamı hayalet şehre döndü.

  • Reklam
Turizm cenneti Marmaris hayalet şehre döndü! Oteller ve sokaklar boş kaldı
12 Ağustos 2021 - 12:57
Reklam
12 gün önce başlayan ve Türkiye'nin gözde tatil bölgelerine büyük zarar veren orman yangınlarının ardından Marmaris'in tamamı hayalet şehre döndü.

Marmaris'in İçmeler, Bayır, Orhaniye gibi bölgelerini etkileyen orman yangınları sırasında zor zamanlar geçiren Marmarisli turizmciler şimdilerde normal hayata geçmiş durumda olsa da bölgede pandemiden sonra yara alan turizm sektörü şimdi de yangın felaketi yüzünden ekonomik anlamda zor bir döneme girdi. Ağustos ayı, yazlık bölgede en aktif turizm ayı olmasına rağmen oteller, restoranlar hatta sokaklar bomboş kaldı.


Marmaris merkezde bulunan ve normalde kalabalıktan zor yürünen barlar sokağında gece 22.30 sularında in cin top oynarken durumdan dolayı endişeli olan bölge esnafı hep birlikte bu kötü günlerin üstesinden gelindiğini belirtrek şu açıklamalarda bulundu:


''O günlerde herkes otelden çıkarak bölgeyi terk etti. Ancak bu hafta her şey normale döndü. Ağustos ve eylül ayı için olan çok sayıda rezervasyon iptal edildi. Tekne turları boş, restoranlar boş. Pandemi olduğu için Rus ve İngiliz turist gelmiyor. Yangınlardan sonra yerli turist de gelmezse sezonu böyle kapatacağız. Oysa Marmaris hala cennet gibi bir yer. Sadece belli bölgeler yandı. Marmaris hala tatil için en güzel noktalardan biri.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum