Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TUI'den Türkiye rezervasyonları ile ilgili açıklama

Alman turizm şirketi TUI, Türkiye'deki geniş çaplı orman yangınlarının rezervasyonlara etkisini açıkladı.

  • Reklam
TUI'den Türkiye rezervasyonları ile ilgili açıklama
12 Ağustos 2021 - 12:34
Reklam
Alman turizm şirketi TUI, koronavirüs salgınından dolayı getirilen seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasıyla bu yaz sezonunda nispeten iyi bir karlılık seviyesine ulaşmayı bekliyor.

Ancak daha bulaşıcı olan Delta varyantının yayılması nedeniyle seyahat kısıtlamalarının devam ettiği İngiltere'de net rezervasyon sayılarının eksiye inmesinden dolayı şirket yaz ayları için ayırdığı kapasiteyi düşürdü ve Türkiye'ye yönelik satışlarını durdurdu.


Türkiye ve Yunanistan'da çıkan orman yangınları sonrasında rezervasyonlarla ilgili açıklamalarda bulunan CEO Fritz Joussen kapasitenin düşürülmesinin yalnızca İngiltere'ye özel bir durum olduğunu, diğer ülkelerde böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ve çıkan yangınların Türkiye ve Yunanistan'a yönelik rezervasyonlar üzerinde çok fazla etkisi olmadığını söyledi.


Alman turizm şirketleri rezervasyonların iptal olmadığını belirtse de Türkiye'de turizm sektör temsilciler pandeminin ardından gelen orman yangınlarının turizmi etkilemesinden kaygı duyuyor. Yangın yüzünden hiç yeni rezervasyon gelmediğini ve var olan rezervasyonların da iptal olduğunu söyleyen Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Başkanı Bülent Bülbüloğlu, erken ayrılmalar sebebiyle otellerin boş kaldığını açıkladı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum