Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm cennetinden atak! Ülkeye seyahat edenler ödüllendirilecek

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan turizm sektörü, hayatta kalmak için farklı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

  • Reklam
Turizm cennetinden atak! Ülkeye seyahat edenler ödüllendirilecek
02 Ekim 2020 - 12:48
Reklam
Sanal bir törenle Maldivler Sınır Milleri adlı programı hayata geçiren Maldivler Turizm Bakanlığı, dünyaca ünlü ada ülkesini sıklıkla ziyaret eden tatilcileri ödüllendirecek.

1 Aralık'tan itibaren, gezginler ziyaretlerinin süresine ve sıklığına bağlı olarak puan, özel bir durum olması halinde de ekstra puan kazanabilecek.


Aida (bronz), Antara (gümüş) ve Abaarana (altın) kategorilerinde olmak üzere üç bölüme ayrılan ödül programıyla ilgili olarak şu ana dek yetkililer sadakat puanlarının tam olarak ne kazandıracağı konusunda detaylı bilgi vermezken, bazı yetkililer kazanılan puanlar sayesinde seyahatin bazı kısımlarında indirim yapılacağını ve bunları seçkin deneyim veya avantajlara erişmek için kullanılabileceğini öne sürüyor.

 

Maldivler Turizm Bakanlığı internet sitesinde konuyla ilgili olarak sadece şu ifadelere yer verildi:


“Maldivler Sınır Milleri, turizmi teşvik etmeye odaklanan üç kademeli bir sadakat programıdır. Programa kayıtlı turistler sınırdan geçtikleri her sefer için puan kazanacak. Özel günlerde yapılan ziyaretler için ek puan verilecek. Belli miktarda puan toplayan turistler inanılmaz avantajlarla beraber ayrıcalıklar kazanacak. Bir üst kademeye geçtikçe ayrıcalıklar artar ve avantajlar daha seçkin hale gelecek.”

Ekonomisinin büyük bölümü turizme dayannan Maldivler'de 156 tatil yerinden 146'sının (yüzde 94'ünün) 2020 Ekim ayının sonuna kadar hizmet vermeye başlamasını amaçlayarak sınırlar Temmuz ortasında yeniden açıldı

Maldivleri en çok ziyaret eden Britanyalılar, Maldivler'e gidebilseler de ülkelerine döndüklerinde sonucu negatif bir PCR testi sunmaları ve söz konusu testin sonucunun da kalkıştan en fazla 72 saat önce çıkmış olması gerekiyor. Bununla birlikte turistlerin, Maldivler'e gitmeden 24 saat önce Gezgin Sağlık Beyanı formu doldurmaları da şart.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum