Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm için Türkiye'ye gelecek Rus heyetin programı belli oldu

21 Haziran'da sonra erecek charter uçuş yasağının kaldırılmasıyla ilgili olarak Türkiye'ye gelmesi beklenen Rus heyetin programı belli oldu.

Reklam
Turizm için Türkiye'ye gelecek Rus heyetin programı belli oldu
15 Haziran 2021 - 18:10
Reklam
Rusya’dan gelecek heyetin uçuş yasaklarının kaldırılması için Türkiye’deki salgın durumunu yerinde gözlemlemek amacıyla 16 Haziran Çarşamba günü Antalya’da olacağı belirtildi.

Turizmin başkenti Antalya’ya gelecek ve ilk incelemeyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ait Maxx Royal Hotel'de yapacak olan Rus heyetin Sağlık Bakanlığı otoriteleri ile bir araya gelerek kentin sağlık alt yapısı hakkında bilgi alacağı belirtildi.

Güvenli Turizm Sertifikası Programı'na ilişkin uygulamayı ilk olarak Bakan Ersoy’un otelinde inceleyecek olan Rus heyet programın ikinci gününde Antalya’daki kamu ve özel sağlık kuruluşları ile test merkezlerinde ve Belek merkezde incelemelerde bulunacak. Aynı gün Selectum Luxury Resort’te de güven turizm uygulamasını gözlemleyecek olan Rus heyet üçüncü gün ise Akra Barut, Gloria Serenity Resort ve Gloria Sports Arena’da güvenli turizm uygulamasının nasıl işlediğini yerinde gözlemleyecek.

Rusya, Türkiye uçuşlarını önce 15 Nisan ile 1 Haziran tarihleri arasında yasaklamış, daha sonra 21 Haziran'a uzatılmıştı. Türkiye'de vaka sayısı 5 binli seviyeye düşerken Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere Rusya genelinde vaka sayılarında yaşanan artış alınacak yeni kararı belirsizliğe itiyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum