• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Fatih Sarımeşe: ''2021 sezonunda 20 milyon turisti çok rahat geçeriz''

Yaz sezonunun başlamasıyla ve aşı çalışmalarının hızlanmasıyla birlikte Türkiye’de turizm sektörünün geçen yıla oranla bu sezon daha hareketli olması bekleniyor.

  • Reklam
Fatih Sarımeşe: ''2021 sezonunda 20 milyon turisti çok rahat geçeriz''
15 Haziran 2021 - 16:12
Reklam
Türkiye'nin son 10 yılına bakıldığında turist sayısı bakımından yükselen bir ivmeye sahip olduğunu ancak pandemi nedeniyle sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde turist sayısının azaldığını belirten İstanbul Esenyurt Üniversitesi Turist Rehberliği Programı Öğr. Üyesi Fatih Sarımeşe bu senenin geçen seneye göre çok daha iyi olacağını söyledi.

Rusya, Almanya ve İngiltere Türkiye’ye gelişleri geciktirse de çeşitli Balkan ülkelerinden ve Orta Doğu ülkelerinden akın akın Türkiye’ye turist geldiğini belirten Sarımeşe Temmuz ayı ile birlikte Rus, Alman ve İngiliz turistlerin de Türkiye'ye geleceğini söyledi.


2020 yılında yaklaşık 16 milyon turistin Türkiye’ye geldiğini 2019 yılında bu rakamın 50 milyon olduğuna dikkat çeken Sarımeşe geçen sene pandemi sebebiyle bir hayli düşüş yaşandığını ancak 2021 yılında turist sayısında 20 milyonun rahat bir şekilde geçileceğini düşündüğünü belirtti.


Aşılanmanın turizme olumlu etki ettiğini söyleyen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın turistlere yardım edecek sektör çalışanlarına aşı konusunda öncelik verdiğine dikkat çeken Sarımeşe, yürütülen güvenli bir turizm kampanyasının da etkisiyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin güzel şehirlerinde turist sayısının artacağını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum