Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm için yeni destek açıkladılar! Otel masraflarının yüzde 35'i devletten

Açıklanan yeni programa göre Covid-19 aşısı olmuş veya hastalığı son 180 gün içerisinde geçirmiş kişilerin otel masraflarının bir kısmı devlet tarafından karşılanacak. 

Reklam
Turizm için yeni destek açıkladılar! Otel masraflarının yüzde 35'i devletten
12 Temmuz 2021 - 22:35
Reklam
16 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında uygulamada olacak programa göre, Covid-19 aşısı olmuş veya hastalığı son 180 gün içerisinde geçirmiş kişilerin hotel masraflarının bir kısmı devlet tarafından karşılanacak.

Turist eksikliği nedeniyle ciddi sorunlarla karşı karşıya kalan konaklama sektörüne can suyu olması için Güney Kıbrıs'ta hükümetin başlattığı turizm teşvik programına 200’den fazla otel katılırken 16 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında uygulamada olacak programa göre, Covid-19 aşısı olmuş veya hastalığı son 180 gün içerisinde geçirmiş kişilerin hotel masraflarının bir kısmı devlet tarafından karşılanacak.

Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşları ve güneyde daimi ikamet izni olan kişilerin yararlanabileceği turizm teşvik programına göre, geceliği 80 Euro’yu geçmeyen çift kişilik oda ile kahvaltı ve asgari 3 gece konuklama masraflarının yüzde 35’i devlet tarafından karşılanacak. 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum